neljapäev, detsember 20, 2007

reede, detsember 14, 2007

eTwinning projektide konkurss

Juba teist aastat toimub eTwinning projektide konkurss. Ootame osalema!

Kuidas kandideerida?
Kandideerida saab www.etwinning.net portaali kaudu, esitades oma töölaualt taotluse kvaliteedimärgi saamiseks. Lisage kindlasti lingid projektitöö käigus valminud materjalidele. Kvaliteedimärgi taotlused peavad keskses portaalis olema täidetud hiljemalt 1. veebruariks 2008.

Konkursile võib esitada nii 2006./2007. õppeaastal kui ka 2007./2008. õppeaastal loodud partnerlusprojekte.
Konkursile ei saa esitada neid projekte, mis osalesid eelmisel õppeaastal Tiigrihüppe SA poolt korraldatud eTwinning projektide võistlusel.


Auhinnad
Esimene koht - auhinnareis projektitöös osalenud õpilastele Soome Heureka keskusesse, õpetajale osalemine rahvusvahelisel kutsealase arengu õpitoas mõnes Euroopa riigis
Teine koht – projektitöös osalenud õpilastele osalemine Nukufilmi lastestuudio töötoas, õpetajale osalemine rahvusvahelisel kutsealase arengu õpitoas mõnes Euroopa riigis
Kolmas koht – projektitöös osalenud õpilastele osalemine Nukufilmi lastestuudio töötoas, õpetajale osalemine rahvusvahelisel kutsealase arengu õpitoas mõnes Euroopa riigis
Neljas kuni kümnes koht - mitmesugused internetipõhiseks koostööks sobivad töövahendid.

Praktilised koolitused Tartus ja Tallinnas

Programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning praktilised koolitused toimuvad 4. jaanuaril kella 11 -14 Tallinnas Tiigrihüppe Sihtasutuses ja 11. jaanuaril kella 13.30- 18 Tartus Forseliuse Gümnaasiumis.

Koolitustel õpetatakse kasutama eTwinning portaali tööriistu (partneri otsimine, portaali suhtlusvahendid, projektitöö administreerimine- projektimeeskonna tööriistad, failide üleslaadimine, projektitöö juhtimine).
Lisaks sellele õpetatakse vabavaraliste veebitööriistade kasutamist.

Tallinna koolituse viib läbi Ingrid Maadvere ning Tartu koolituse Meeri Sild.

Lisainfo ja registreerimine Tallinna koolitusele
Lisainfo ja registreerimine Tartu koolitusele

NB! Huvilistel palume registreerimisega kiirustada, kuna kohtade arv on piiratud.

teisipäev, detsember 04, 2007

Osale konkursil ja sõida Aafrikasse

Arengu Noortepreemia konkursi peateema on Aafrika ning mis keskendub säästvale arengule ning keskkonnaprobleemidele.

Osaleda saavad kooliõpilased vanuses 16-18 üle kogu Euroopa. Esitada tuleb omaloomingut, mis rõhutaks arengukoostöö tähtsust Aafrikas.

Loe täpsemalt projekti kodulehelt

Konkurssi koordineerib European Schoolnet.

teisipäev, november 27, 2007

e-õppe seminaril tutvustati eTwinningut


22.-23.novembril 2007 toimus Võrumaa Kutsehariduskeskuses (Väimelas) E-õppe sügisseminar E-õppe jäljed INFOajastu KiirTeel
III PARALLEELSESSIOONi "Projektid ja uuringud - MIDA TRIIBULISEM, SEDA UHKEM" juhtis Jüri Lõssenko.
Selles sessioonis tutvustav Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpetaja Sirje Tamm E-õppe projekte, milles on osalenud ka Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Kuulajatele meeldis väga eTwinning ja Jobline.
Ettekandega saate tutvuda siit.

Gruusia õpetajad otsivad Eestist projektipartnereid

03.-07. detsembril 2007 toimub Gruusia ja Eesti õpetajate vahel koostööprojektide nädal. Sellel nädalal on teil võimalik interneti vahendusel osaleda koos Gruusia õpetajaga veebipõhises koostööprojektis.

Kes on huvitatud oma klassiga koostööprojektis osalema peavad ennast LeMill keskkonda kasutajaks registreeruma ja lisama oma projektiidee sinna. Foorumist on võimalik nii projektipartner kui ka oma projektiideest teada anda.

Küsimuste korral võite kirjutada e-posti aadressil martl(ätt)tlu.ee

Koostööprojektide nädalat koordineerib Eestis Tallinna Ülikool ning Gruusias Hirvehüppe Sihtasutus.

laupäev, november 24, 2007

Rahvusvaheline õpituba koolijuhtidele Maltal

Oktoobri lõpus toimus Maltal eTwinningu rahvusvaheline õpituba koolijuhtidele. Eestist osales koolijuhtide õpitoas Harmi kooli direktor Sirje Kautsaar.
Allpool väike ülevaade Maltal toimunust.

Esimesel päeval tutvustati osalejatele (21 riigist) eTwinning keskkonda, toodi näiteid juba toimunud või hetkel töös olevatest projektidest. Seejärel toimus paaristööna arutelu, mille käigus tuli esitada lektoritele kõikvõimalikke küsimusi eTwinningu kohta.
Kõlama jäid küsimused õpetajate motiveerimise ja erinevate vahendite kasutamise kohta. Ühiselt leiti, et kui koolijuht ise usub veendunult teemasse, siis usuvad seda ka õpetajad. Isiklik eeskuju on tähtis mitte ainult õpilaste, vaid ka õpetajate juures.
Järgmised kaks päeva toimus tihe töö neljas erinevas õpitoas: 1) lugude rääkimine fotode abil 2) kuidas kõik koos saavad veebis töötada ja materjale luua. 3) lihtsa digitaalvideo koostamine 4) animatsiooni tegemine.

Mina töötasin kaasa kolmes viimases õpitoas. Kõige huvitavam oli ise teha multifilmi. Filmi tagapõhi oli korraldajate poolt valmis tehtud, meie ülesandeks oli läbi mõelda stsenaarium ja meisterdada plastiliinist tegelased. See oli vahva tegemine, fantaasia töötas päris hästi. Valmis tegelased tuli panna nüüd liikuma. Hakkasimegi siis tööle, nagu päris animaatorid: liigutasime nukke millimeeterhaaval edasi ja tegime kaadri, ja niimoodi kaheteistkümne kaupa. Vahenditena kasutasime sülearvutit, mille küljes oli veebikaamera ja tarkvaraks Stop Animation programm. See on päris tõsine ja aeganõudev töö. Tulemusega jäid kõik rahule.
Mida see reis mulle veel andis?
Suurel hulgal kontakte üle Euroopa erinevate koolijuhtidega. Hästi toredad inimesed olid koos. Kõik olid väga heasüdamlikud. Kuna Eestist olin ma ainuke, siis mitte kordagi ei jäetud mind üksinda, alati tuli keegi juurde ja tundis Eesti kooli vastu huvi. Ühistes aruteludes tuli välja, et rõõmud ja mured on väga paljudel ühesugused. Sai ka arutatud, kuidas oma koolis IKT-d õppetundi integreerida. Tegelikult vahendeid juba leiab, aga oskustest jääb puudu.
Õpilased on meist osavamad IKT alal. Õpetajad – laske õpilastel ennast juhendada selles valdkonnas. Õpetajana ole ise piisavalt tark, et see oskus ainetunnis seejärel ära kasutada. Nii on vähem ütlusi „igav tund” ja õpilastele ei ole tunditulemine vastuvõetamatu.
Kuidas oskusi saada? Harmi Põhikooli kümme õpetajat käivad hetkel igal teisipäeval Digitiigri koolitusel (koolitajaks Meeri Sild Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist). Igapäevase õpetajatöö kõrvalt on päris raske ennast kokku võtta ja peale seitsmendat tundi veel Tallinnasse koolitusele sõita. Esimesed õnnestumised on juba seljataga ja õpetajad tunnevad end (juba) selles valdkonnas juba palju paremini. eTwinning projektiideede konkursil osalesid ka kaks (3) Harmi kooli õpetajat. Ühtekokku laekus 28 head ideed. II koha saavutas projektiidee "Minu muinasjutt, sinu muinasjutt", mille esitas inglise keele õpetaja Eelika Lüll ja III koha "Puud meie ümber" autoriks klassiõpetaja Mare Kivistik. Seega on oskused juba rakendust leidnud. Ilmselt ei lähe palju aega mööda, kui mõni Harmi kooli õpetaja on juba eTwinning partnerlusegi sõlminud.
Küll aga jääb nüüd ühest arvutiklassist meile juba väheseks. Tuleb ilmselt hakata vahendeid juurde soetama.



Palju huvitavaid partnerlusi!
Sirje Kautsaar
Harmi Põhikooli direktor

teisipäev, november 20, 2007

Belgia õpetaja otsib koostööpartnerit Eestist

Belgia õpetaja Guy Verzele (e-post: sb180483(ätt)skynet.be)otsib koostööpartnerit Eestist kes osaleks kooliteatrite koostööprojektis.

I am a Belgian teacher. I am looking for a school in or near Tallinn to start an eTwinning project about theatre of the absurd. We are planning a play in collaboration with the city theatre of Ghent www.ntgent.be and two other schools. But we also very much would like our students to talk about absurdism with fellow European youngsters.

Why Tallinn? I know from a visit with my theatre group in 1999 (and contacts afterwards) it is quite an artistic city and there’s a lot of will to explore Europe. It’s also a ancient city, just as the town where I am teaching: Oudenaarde www.oudenaarde.be (near Ghent).

I already started a (trial) blog for teachers concerning the subject: http://kingabsurd.classy.be/.

My purpose is to look for a school in Prague (CZ) also (for similar reasons) in order to - later on- start a Comenius project on theatre, minorities, Shakespeare’s Richard III, power, etc.

The pupils are about 17 to 18 years old and are in the non-compulsory project on a free base.

Guy Verzele

neljapäev, november 08, 2007

Energia on meie tulevik

Energia on meie tulevik

Just sellist pealkirja kannab juba teist aastat käimasolev Euroopa kooliprojekt energia ja looduse säästmise kohta, mida korraldavad European Schoolnet ja Euroopa plastmassitootjate ühendus PlasticsEurope. Kutsume kõiki õpilasi ja õpetajaid projektiga tutvuma, kaasa lööma ning konkurssidel osalema.

Projekti eesmärgid ja peamised teemad.
Projekti eesmärgiks on veebipõhiste tegevuste ja konkursside kaudu innustada õpilasi mõjutama inimeste harjumusi ja tavasid oma elukeskkonnas.
Projekti peamised valdkonnad on energia ja loodusvarade tõhus kasutamine ning kliimakaitse.
Projekt on mõeldud õpilastele vanuses 7-20 ning seda saab edukalt siduda täppis- ja loodusteaduste, keelte, kunsti, geograafia, ajaloo ning arvutiõpetuse õpetamisega.

Mida projektis osalemine õpilasele ja õpetajale annab?
Programmi käigus saavad õpilased teadmisi sellest, kuidas mõjutab energiatarbimine kliimamuutusi ning kuidas aitavad kaasaegsed materjalid energiat säästa ning jätkusuutlikku tulevikku luua.
Võõrkeeleõppe seisukohalt on oluline, et õpilastel on võimalus osa võtta Interneti teel toimuvatest videovestlustes ehk chattingutest, mis iga kord keskenduvad erinevale vestlusteemale looduse ja energiasäästlikkuse vallas.
Konkurssidel on välja pandud ka erinevaid auhindu parematest võistlustöödest koostatud koomiksist kuni reisini Brüsselisse.

Erinevad konkursid
Õpilastel ja õpetajatel on võimalik osa võtta konkurssidest, mis seonduvad energia teemaga ja mida saab hästi siduda ka õppekavaga. Seekordsed teemad on seotud Tuleviku Energia kangelasega ning ühtekokku saab osa võtta kolmest konkursist
Looge FuturEnergia kangelane
FuturEnergia kangelase seiklused
Tahad kangelane olla?

Täpsemat infot ja juhiseid konkurssidel osalemise kohta saab http://www.futurenergia.org/.
Tingimused ja reeglid
http://www.futurenergia.org/ww/et/pub/futurenergia2007/
competitions/conditions.htm
Konkursside täpsemad juhised
http://www.futurenergia.org/ww/et/pub/
futurenergia2007/competitions.htm

Julgustame kõiki õpetajaid ja õpilasi osalema konkurssidel ning soovime kõigile põnevaid ideid ja lahendusi!

Anneli Tumanski
Projekti koordinaator Eestis
anneli.tumanski@mail.ee

Edukas Eesti ja Soome õpetajate ühisseminar

26. ja 27. oktoobril toimus Tallinnas Eesti ja Soome eTwinning kontaktseminar.
Seminaril osales 10 õpetjat Soomest ja 10 õpetajat Eestist. Kõigil osalejatel oli ühine huvi alustada naabermaalt pärit õpetajaga eTwinning koostööprojekti.

Seminar kujunes väga edukaks, kuna kõik seminaril osalejad leidsid sobiva partneri ning ühtekokku sõlmiti kümme partnerlusprojekti.

Seminar algas reedel, 26. oktoobril Kumus, kus osalejad said tutvuda eesti kunstiga ja seejärel osaleda keraamikaateljee töötoas.
Keraamikaateljees ootas osalejaid põnev ülesanne - koostöös naaberriigist pärit kolleegiga tuli valmistada savist unistuste kunstimuuseumi makett. On ju teada, et Kumu hoone projekteeris soome arhitekt Pekka Vapaavuori ning meie kunstimuuseumi hoone sümboliseerib head koostööd naabrite vahel.


Teine seminaripäev oli väga töine. Hommikupoolikul tutvustasid Reval Central hotelli konverentsiruumis oma koostööprojekte Helja Kirber ja Antti Piiroinen. Laine Aluoja rääkis projektõppe metoodikast ja projektõppe praktikast Eesti koolides. Varje Tipp tutvustas veebipõhised vahendeid, mis on sobilikud eTwinning projektide läbi viimiseks.
Seejärel said õpetajad keskenduda koostööprojektide loomisele ning edasise koostöö planeerimisele.



Päeva teine pool toimus BCS-koolituse arvutiklassides, kus tutvuti lähemalt eTwinning portaaliga. Lisaks sellele toimus ka kaks praktilist töötuba, kus Meeri Sild tutvustas wiki kasutamist ja Ingrid Maadvere joonistusprogrammi Paint.net kasutamist.


Päev lõppes sõlmitud koostööprojektide tutvustamisega ja õhtusöögiga restoranis Novell.

kolmapäev, oktoober 24, 2007

Viie Lääne-Viru kooli ühine E-ajakiri

VUPSS jõudis internetti

23. oktoobril sündis omanäoline võrguväljaanne – viie kooli ühine E-ajakiri ”VUPSS – viie kooli koostöö”. Koostöö Rakvere linnast ida poole jääva viie põhikooli – Vasta, Uhtna, Põlula, Sonda, Sõmeru – vahel on kestnud juba üle kaheksa aasta. Toimunud on ühised laulupeod, olümpiamängud, kontserdid, viktoriinid, näitemängupäevad ja palju teisi toredaid ettevõtmisi, mis on teoks saanud ikka nii, et üks kool on korraldaja ja teised tulevad külla – kas siis esinema või võistlema. Ja nii ongi kaheksa aastat külakorda käidud.

Kui seni olid korraldajad tihti hädas sellega, et kirjad ei jõudnud õigeks ajaks kohale ja info korraldusplaanide kohta jäi hiljaks, siis otsustati tänavu sügisel E-ajakiri luua. Ikkagi infotehnoloogia ajastu ja e-riik! Tänu Sõmeru kooli osalemisele rahvusvahelises koolide koostööprojektis eTwinning leiti sobiv veebikeskkond Magazinefactory. Uhtna Põhikooli uhiuues arvutiklassis viidi läbi ühine koolitus, mille käigus saadi toimetajatööga tuttvaks ning õpiti veebikeskkonnas artiklikirjutamise, redigeerimise ja avaldamise kunsti. Värsked toimetajad oskavad ka piltartikleid koostada ning oma meeskonda uusi ajakirjanikke värvata. Koolituspäeva lõpuks täitusid artiklitega juba mitmed ajakirja teemagrupid nagu näiteks ”VUPSS ajalugu”, ”Uhtna Põhikool”, ”Vasta Kool”. Rubriik ”Kutse ühisüritusele” täitub kindlasti õige pea, sest VUPSS-i aastaplaan on tehtud ja põnevad ettevõtmised ootamas.

E-ajakirja leiate aadressilt: http://www2.edu.fi/magazinefactory/magazines/VUPSS

Tiina Erala

esmaspäev, oktoober 22, 2007

Selgunud on projektiideede konkursi võitjad

I koht "Virtuaalreisid"
Idee esitas Põlva Keskkooli saksa keele õpetaja Aimi Jõesalu

II koht "Minu muinasjutt, sinu muinasjutt"
Idee esitas Harmi Põhikooli inglise keele õpetaja Eelika Lüll

III koht "Puud meie ümber"

Idee esitas Harmi Põhikooli klassiõpetaja Mare Kivistik

Palju õnne võitjatele!

kolmapäev, oktoober 17, 2007

Konkursile esitatud projektiideed

Projektiideede konkursile laekus ühtekokku 28 ideed. Kõikidel soovijatel on võimalus ideedega tutvuda ja anda igale ideele hinnang kümnepalliskaalal.

TUTVU IDEEDEGA JA ANNA OMA HINNANG

TÄHELEPANU! Kui osalesite konkursil, siis palun hinnake enda poolt esitatud ideed 10 punktiga.


Ideid saab hinnata 21. oktoobrini
Võitjad avalikustatakse 22. oktoobril eTwinningu rahvuslikul lehel ja Tiigrihüppe kodulehel.

laupäev, oktoober 13, 2007

Kiire Tegutseja konkurss

Kõik õpetajad, kes on osalenud programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning koolitusel, võivad kandideerida Kiire Tegutseja tiitlile.

Kiire Tegutseja tiitli saab see õpetaja, kes koolitusel osalenute hulgast kõige esimesena leiab portaali www.etwinning.net vahendusel endale koostööpartneri ja registreerib koostööprojekti.
Auhinnaks eTwinning sümboolikaga töövahendid.
Kandideerimisvormi leiate siit

Teine koolituspäev Rakveres

13. oktoober tervitas koolitusel osalejaid kauni ja karge sügises hommikuga.
Osalejad leidsid kerge vaevaga üles Rakvere Reaalgümnaasiumi ning kell 9 alustati portaaliga www.etwinning.net tutvumisega.

Väikesed tehnilised viperused mõjusid koolitajatele kui hommikune virgutusvõimlemine. Plaanitud partneriotsing projektitööks jäi nii mõnelegi osalejale kodutööks. Koolitusmappides leiduva eTwinningu käsiraamatu abil peaks igaüks sellega suurepäraselt toime tulema.

Järgnesid praktilised töötoad, kus kõik tutvustati
- pilditöötlust programmiga Picnik ja pildite avaldamist veebikeskonnas Flickr
- ajaveebi loomist Bloggeri keskkonnas. Blogidesse saab slaidiesitlusi lisada SlideShare keskkonna abil
- ühiseks tekstiloomeks sobivat wiki keskkonda
- õppematerjalide loomiseks sobivat veebikeskkonda LeMill

-helifailide loomist Audacity abil

reede, oktoober 12, 2007

Pildid esimesest koolituspäevast

Pilte Flickri keskkonnas saate vaadata siin

Tag etwinrakvere

Koolitus võõrkeeleõpetajatele Rakveres

Reedel, 12. oktoobril 2007 algas Rakveres hotellis Wesenbergh sõpruskoolide programmi koolitus võõrkeeleõpetjatele.
Esimene päev kulus programmi tutvustamisele.
Tiina Erala Sõmeru Põhikoolist ja Merike Sikk Kadrina Keskkoolist jagasid koolitusel osalejatega oma eTwinning projektitöö kogemust. Tegu oli väga sisuliste ja köitvate ettekannetega, mis tutvustasid internetipõhist projektitööd igapäevases koolielus.
Selleks, et osalejad end laupäeval toimuvate õpitubade valikul kindlalt tunneks, andis Varje Tipp pedagoogiliseks tööks sobivatest veebitööriistadest väikese ülevaate.
Meeri Silla eestvedamisel arutasid koolitusel osalejad, kuidas lõimida rahvusvahelist koostööd võõrkeeleõpetusse, analüüsisid õppekava ja töötasid välja projektiideid.
Projektiideed olid väga huvitavad ja loodame, et enamik neist ka ellu viiakse.

Esimene koolituspäev kulges oktoobrikuiselt tormises Rakveres ladusalt ja lõppes ühise õhtusöögiga Rakvere kuursaalis.

esmaspäev, oktoober 08, 2007

Algas registreerimine eTwinning Eesti- Soome kontaktseminarile

Seminarile oodatakse õpetajaid, kes õpetavad kolmandas ja neljandas kooliastmes ning sooviksid alustada internetipõhist koostööd kolleegiga Soomest, et luua ühiselt internetipõhine koostööprojekt kultuuri, kirjanduse või kunsti teemadel.

Kontaktseminar toimub 26. ja 27. oktoobril 2007 Tallinnas Kumus, hotellis Central ning BCS koolituse arvutiklassides.

Kontaktseminaril osalemine on õpetajatele tasuta. Tallinnas majutust vajavad osalejad majutatakse Reval Central hotelli.
Seminaril osalevad ühtekokku 10 õpetajat Eestist ja 10 õpetajat Soomest.
Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume soovijatel registreerimisega kiirustada. Seminarile saab registreerida kuni 18. oktoobrini, osalejate nimekiri avaldatakse 20. oktoobril.

REGISTREERIMISANKEET


Rohkem infot seminari kohta leiate eTwinning rahvuslikult lehel

Artikkel eTwinningust Virumaa-Teatajas

Merikese ja Tiina ettevõtmisel avaldati 6. oktoobril 2007 Virumaa- Teatajas tore artikkel "Elektroonilised kaksikud tvinnivad lustiga".

Suur tänu sellise toreda algatuse eest!

reede, oktoober 05, 2007

Head õpetajate päeva

TERVITUS TIIGRIHÜPPELT

Palju kordaminekuid õpetajatöös!
eTwinningu ekspert ja koolitaja Meeri Sild valiti Aasta Õpetajaks. Palju õnne, Meeri!

kolmapäev, oktoober 03, 2007

Artikkel eTwinningust

Artikkel "eTwinning – uus tee Euroopa koolidele", autor Anne Gilleran

laupäev, september 29, 2007

Koolitus võõrkeeleõpetajatele Rakveres

TÄHELEPANU! 12. -13. oktoobril toimub Rakveres sõpruskoolide programmi koolitus võõrkeeleõpetajatele.

Koolitus toimub reedel, 12. oktoobril Rakveres hotellis Wesenberg (Tallinna mnt 25) ja laupäeval, 13. oktoobril Rakvere Reaalgümnaasiumis.
Esimesel päeval tutvustame projektõppe sidumist võõrkeeleõpetusega ning eTwinning projektide lõimimist, koolituse teisel päeval tutvustame lähemalt eTwinning portaali võimalusi alates partnerkooli leidmisest ja lõpetades partnerluse sõlmimisega. Väga suur osa praktilisel tegevusel, mitmesugustes töötubades saab ülevaate veebipõhistest vabavaralistest töövahenditest, mis sobivad kasutamiseks projektitöös. Tiigrihüppe SA koolitajad tutvustavad ajaveebi ehk blogi, wiki, veebipõhiseid slaidide loomise programme ja pilditöötlusprogramme ning keskkonda Le Mill õppematerjalide loomisel.

Koolitusel osalemine on õpetajatele tasuta. Majutust vajavatele osalejatele ööbimine kahekohalistes tubades hotellis Wesenberg. Koolitusele saab registreerida 3. oktoobrini.

REGISTREERIMISVORM



kolmapäev, september 26, 2007

esmaspäev, september 24, 2007

Koolituselt tegutsemisindu

Pärnus toimunud mentorikoolitus andis palju tegutsemisindu ja -julgust. Samuti ärgitavad kõikvõimalikud põnevad avastused internetis olevate põnevate töövahendite hulgast valima ja katsetama. Tore, et on sügis käes ja õhtud juba pimedad - on põhjust arvutis häkkida, mitte telekast mõttetuid tapmisi ja tagaajamisi vaadata.
Edu kõikidele verivärsketele mentoritele!

laupäev, september 22, 2007


Illustreerimaks Meeri juttu internetist ja turvalisusest

Mentorite koolitus Pärnus

21. septembril-22. septembril kohtusid Pärnus õpetajad, kel kõigil eTwinning projektitöö kogemus olemas ja kes heal meelel tutvustaksid sõpruskoolide programmi ka oma kolleegidele.

Koolitus algas reede pärastlõunal. Selleks, et juhendamine hästi sujuks, alustati täiskasvanute koolitamise põhitõdede tundmaõppimisega. Seejärel andsid Varje, Meeri ja Ingrid ülevaate vabavaralistest veebivahenditest, mis sobivad hästi projektitööks.
Lõpuks said koolitusel osalejad keeruka ülesande, valmistada järgmiseks hommikuks ette ettekanne, et tutvustada projektitööks sobivaid töövahendeid.
Esimene koolituspäev lõppes meeleoluka jalutuskäiguga läbi Pärnu rannapargi Tervise Paradiisi restorani ning ühise õhtusöögiga.

Teine koolituspäeva algas ettekannetega. Siret tutvustas huvitavaid töövahendeid
Programm koomiksite tegemiseks www.comeeko.com
Vahend failide ülespanemieks Box.net
Videode ülespanek video.google.com
Mitmesuguseid vahendeid leiab Sireti ja Tuuli veebipäevikus itublogi.blogspot.com
Veel leiab töövahendeid ingliskeelsest blogist generatorblog.blogspot.com
Piia rääkis eTwinning projektist Eurodrawing, mille raames valmis mitme riigi õpilaste ühistööna üks suur joonistus.
Madli-Maria tutvustas projekti Positiivne ja negatiivne ühiskonnas.
Madli-Maria leidis, et eile jutuks olnus SlideShare on suurepärane töövahend ja tegi kiirelt laupäeva hommikul valmis SlideShare kasutamise juhendi.
Seejärel tutvustas Tuuli liikuvate piltide tegmist programmiga www.wikipaint.com. Tiina otsustas kohe, et hakkab seda vahendit kasutama projektitöös algkasside õpilastega ja Mari kaalus võimalust seda programmi kasutada animafilmi konkursitööde valmistamisel.
Tuuli näitas veel töövahendid, mida ta kasutas projekti "Tegelased lastekirjanduses" käigus:
Puslede tegemiseks sobib programm www.flash-gear.com
Tehtud puslesid saab lisada koodi kopeerides lisada ajaveebi.

Ideed saab edapidi lisada del.icio.us Tag ehk märksõna on etwinmentor. Lisada saab "post" alt kasutajatunnus: klassiopetaja, parool kogukond07

Ingrid ja Varje tutvustasid materjale eTwinningu koolituse läbiviimiseks. Koolitusmaterjalide kompekti leiab eTwinningu rahvuslikust veebist.

Pildid, mis koolituse käigus tehtud on üleval Flickr, märksõnaga twinmentor

esmaspäev, september 17, 2007

Projektiideede võistlus

Tagasi kooli” nädalate raames korraldab Tiigrihüppe SA Eesti õpetajatele veebipõhise projektiideede võistluse, millest kutsume kõiki osa võtma
Projektiideede võistlus toimub juba teist aastat.
Eelmine aasta tõi palju toredaid projektiideid, millest paljud ka ellu viidi.
Projektiideid võistlusel osalemiseks saab sisestada 17. septembrist kuni 14. oktoobrini 2007. Projektiideed on kõigile tutvumiseks ja hindamiseks rahvuslikus portaalis väljas 15. oktoobrist kuni 19. oktoobrini 2007.
Konkursile võivad ideid esitada kõik programmiga Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning liitunud õpetajad.
Konkursil osalemine on väga lihtne. Mõelge välja üks hea projektiidee internetipõhiseks koostööks sõpruskooliga ja sisetage see siia.
(Loe konkursist täpsemalt programmi rahvuslikust portaalist).

Konkursile saadetud ideid saavad kõik lugejad veebipõhiselt hinnata. Projektiideed on kõigile tutvumiseks ja hindamiseks meie rahvuslikus portaalis väljas 14. oktoobrist kuni 19. oktoobrini 2007. Avaldatakse üksnes idee, idee autori nime ei märgita!
Soovijad saavad ideedega tutvuda ning neile kümnepallisüsteemis oma hinnangu anda. Nii selguvad kolm ideed, mis tunduvad hindajatele kõige põnevamad ja kaasahaaravamad. Kuna halbu ideid olemas ei ole, siis ülejäänuid ideid punktide järgi järjestata.

AUHINNAD
Võistluse võitnud õpetaja sõidab programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning aastakonverentsile. Teise koha saavutanud õpetaja saab projektitöö tarbeks digitaalse fotoaparaadi ning kolmanda koha omanik eTwinning sümboolikaga veebikaamera ja mälupulga.

Lisaks sellele saavad auhinna ka kolm kiiremat, kes pärast võistlust esitatud projektiidee ellu rakendavad, st endale partneri leiavad ja partnerluse sõlmivad ja koostööprojekti portaalis www.etwinning.net registreerivad ja koostööd alustavad.
Kolm kiiremat tegutsejat saavad auhinnaks digitaalse fotoaparaadi Kolme parima idee autori nimed avaldatakse 22. oktoobril programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning rahvuslikul lehel ja ajaveebis.

Tagasi kooli nädalad

Septembri keskpaigaks on kõigis Euroopa koolides õppetöö alanud. Traditsiooniliselt annab programm Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning õppeaastale avalöögi “Tagasi kooli” üritustesarjaga, mis kestab 17. septembrist kuni 19. oktoobrini 2007.

Tagasi kooli nädalatest oodatakse osa võtma nii neid õpetajaid, kel juba eTwinning koostöökogemus olemas, kui ka neid, kel soov programmiga liituda.

Nelja nädalajooksul saavad eTwinning portaali kaudu õpilased-õpetajad oma uutele ja vanadele sõpradele tervituseks e-kaarte saata.

Õpetajaid, kel juba internetipõhine koostöökogemus olemas, kutsutakse ajaveebis Euroopa kolleegidega mõtteid vahetama ja parimaid näiteid koostööprojektidest jagama.

Iga 17. septembrist - 19. oktoobrini 2007 registreeritud partnerlusprojekt osaleb loteriis, kus võitjad partnerkoolid saavad auhinnaks iPodi või iRiveri.

Samad auhinnad loositakse välja ka nende õpetajate vahel, kes soovitavad sõpruskoolide programmiga liitumist oma kolleegile ja saadavad portaalist sellekohase teate.

Kõikidele õpetajatele, kes internetipõhise koostööga algust soovivad teha, on nelja nädala jooksul portaalis www.etwinning.net kättesaadav stardipakett, mille abil võib kohe proovida kätt lühiajalistes projektides osaledes.

kolmapäev, september 05, 2007

Liitu eTwinning mentorite võrgustikuga

Tiigrihüppe SA käivitab eTwinning mentorite programmi, millega ootab liituma kõiki õpetajaid, kes ise osalevad või on osalenud eTwinnning projektitöös.

Sõpruskoolide programm on kestnud kolm aastat. Selle aja jooksul on selgunud, et väga tihti on õpetaja, kes ise juba rahvusvahelise koostööprojektis osaleb, teenäitaja ja juhendaja oma kolleegidele.

Mentorite programmi raames korraldab Tiigrihüppe SA mitmesuguseid üritusi ja koolitusi ning pakub tuge eTwinningu tutvustamisel asjast huvitatud kolleegidele.

Avalöögi mentorite programmile annab 21.- 22. septembril Pärnus sanatooriumis Tervis toimuv koolitus „eTwinning kolleegilt kolleegile”.

Koolitusel
- tutvustame eTwinning mentorite programmi
- räägime, kuidas koolitada täiskasvanuid ja viia läbi eTwinning koolitust
- kuidas nõustada kolleegi, kes tahab alustada projektitööd,
- räägime projektitööks sobivatest uutest veebivahenditest
-tutvustame sõpruskoolide programmi uuel õppeaastal.

Koolitusele saab registreerida 13. septembrini.
Lisainfo elo@tiigrihype.ee

Registreerimisvorm

esmaspäev, september 03, 2007

Head kooliaasta algust!


Ilusat kooliaasta algust kõigile sõpruskoolide programmis osalevatele õpetajatele ja õpilastele.
Kindlasti toob alanud õppeaasta põnevaid kohtumisi koostööprojektide raames.
Esmaspäeval , 3. septembril ilmus Postimehe vahel Tiigri Koolileht, kus on palju juttu ka eTwinningust.

kolmapäev, juuni 13, 2007

Sõpruskoolide programmi esimene faas jõudis lõpule

12. juunil toimus Brüsselis programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning kolmeaastast tegevust kokkuvõttev koosolek, kus osalesid programmi koordinaatorid ehk rahvuslikud kasutajatoed kõikidest osalevatest riikidest ning European Schoolneti esindajad ehk programmi keskne kasutajatugi, kelle ülesanne on programmi koordineerimine üle Euroopa.
Kokkuvõtteid tehes tõdeti, et eTwinning on osutunud Eruroopa koolide seas populaarsemaks, kui osati programmi käivitades loota. Praeguseks küünib liitunud koolide arv üle Euroopa pea 30 000 ja iga päev toob uusi liitujaid ja uusi koostööprojekte.

Kolm aastat tagasi liitusid programmiga peamiselt õpetajad, kellel oli huvi infotehnoloogia vastu. Esimesed projektid sündisid kannustatuna soovist katsetada uusi vahendeid. Praeguseks on tehnoloogia taandunud rohkem suhtelmisvahendiks, mille abil õpetajad-õpilased teevad sisulist koostööd.
Internetipõhise koostöö on populaarne kindlasti ka seetõttu, et programmiga on lihtne liituda ning selles osalemine on vaba tüütavast asjaajamiset.

Programmiga liitunud õpetajate sõnul on õpilaste kaasamine eTwinning projektidesse lihtne, sest huvi suhtlemise vastu oma eakaaslastega teistest riikidest on suur.


Programmi kesksed koordinaatorid European Schoolnet'ist.


Programmi koordinaatorid Euroopa Liidu liikmesriikidest.

laupäev, juuni 09, 2007

Teine töine koolituspäev






















Rahvusvahelise koostööprojekti eTwinning teine töine päev möödus Viimsi koolis, kus õpiti praktiliselt kasutama PaintNeti, mida õpetas Ingrid ja Ajaveebi ning Wikit, mida õpetas Meeri.






Praktilisel koolitusel valmisid toredad tööd.

eTwinningu rahvusvaheline töötuba Tallinnas

7. juuni
E
simene kohtumine eTwinningu seltskonnaga toimus Reval hotelli restoranis Novell. Selleks puhuks olid meile kenad värvilised sildikesed külge riputatud ning algas jagunemine gruppidesse vastavalt nimesildi värvile. Nii tekkisid rahvusvahelised grupid ning algas tutvumine ja esimene muljete vahetamine. Saime aimu Euroopa kolleegide tegemisest ja käimasolevatest projektidest. Õhtu kulmineerus jalutuskäiguga öises Tallinnas.
8.juuni
Äratus varahommikul ja kiirelt Rocca al Mare kooli, kus Enel Mägi (NSS) avas töötoad. Anne Gilleran (CSS) andis ülevaate infotehnoloogia kasutamisest 21. sajandil ja eTwinningu osast selles. Seejärel toimus töö kahes sektsioonis (Pedagogy can be fun, Speed Dating). Kiirkohtingul sõlmiti nii mõnigi uus sõprussuhe ning kinnitati olemasolevaid.
Peale lõunasööki jätkus päev Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis eMapps mänguga. Grupisiseselt jaotati tööülesanded, kes juhatas vägesid: kes haldas GPSi, kes pildistas ning saatis fotod keskusesse, kelle kätte usaldati nn "esmaabikaart" (juhuks kui GPS ülekuumeneb) ja muidumehed, kes pidid jälgima, et asjamehed kaduma ei läheks. Igas kontrollpunktis ootas lahendamist üks ülesanne (pusle kokkupanek, pesu triikimine vanas eesti talus,
Kaera-Jaani tantsimine, looduslikust materjalist pildi tegemine, kiikumine vanal külakiigel ja vana eesti kombe kohaselt kiigelaulu laulmine, altari asukoha määramine ilmakaare järgi ja matemaatika ülesande lahendamine vanas külakoolis koolmeistri valvsa pilgu all). Kõiki edukalt lõpetanuid premeeriti eTwinning särgiga.
Päev sai lõpetatud vana eesti kombe kohaselt kõrtsilaua taga rahvuslike mängude ja laulude saatel. EMapps mäng ja kõrtsiõhtu jätsid kõigile kustumatu mulje.
9. juuni
Päev algas lühikese linnatuuriga ja jätkus Viimsi kaunis ning kaasaegses koolimajas. Kuulasime Hans Põldoja ülevaadet LeMill töökeskkonnast, seejärel jätkus töö sektsioonides. Valida võis töörühmade: animatsioon, Paint.Net, Wiki ja Blogi ning eTwinning portaali vahel. Momendil käib tihe rebimine töörühmades.
Jätkuvat jõudu kõigile vanadele kaladele ning uutele liitujatele!
Tiiud Pärnust

reede, juuni 08, 2007

kolmapäev, mai 23, 2007

Avaldage oma arvamust!

Programm Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning on kestnud nüüdseks kolm aastat. Selle aja jooksul on programm kujunenud edukaks ja sellega on liitunud ligi 25 000 õpetajat üle kogu Euroopa.

Selleks, et saada õpetajatelt tagasisidet senitoimunu kohta ning planeerida tegevust järgmiseks kolmeks aastaks viiakse läbi uuring.

Head õpetajad, avaldage oma arvamust.
PROGRAMMI SÕPRUSKOOLID EUROOPAS/ETWINNING UURING

teisipäev, mai 22, 2007

Väätsa põhikoolis on külas partnerkooli õpilased Itaaliast

Sel nädalal on Väätsa põhikooli õpilastel külas partnerkooli õpilased Itaaliast. Väätsa Põhikooli ja itaalia kooli Istituto Comprensivo Paolo Borsellino õpilased on juba kaks aastat olnud seotud partnerlusprojektiga “Nii kaugel ja nii lähedal”. Projektitöö käigus on õpilased õppinud tundma üksteise igapäevaelu, vahetanud videofilme oma koolidest, koostanud illustreeritud sõnaraamatu ja vahetanud dialooge eesti-inglise-itaalia keeles.
Itaalia laste huvi oli Eesti vastu suur, seetõttu võetigi õpetaja Rocco Spano sõnul ette reis Eestisse. Väätsa Põhikooli õpilasi koos õpetajate Anneli Tumanski ja Ringo Saarega oodatakse järgmisel aastal külla Sitsiiliasse.
Itaalia õpilased-õpetajad on Eestis selle nädala lõpuni, selle aja jooksul võetaks ette palju huvitavat, käiakse ekskursioonil Lõuna-Eestis ja Tallinnas, ühel päeval külastatakse ka Helsingit.
Esmaspäeval oli aga Väätsa Põhikoolis ühine koolipäev mõlema kooli õpilastele. Koolipäeva lõpul toimus orienteerumismäng GPS-seadmetega Väätsal.



Õpetajad Anneli Tumanski, Angela Asaro, Ringo Saar ja Rocco Spano.

esmaspäev, mai 14, 2007

laupäev, mai 12, 2007

Töötuba Slovakkias

Et kõik ausalt ära rääkida, peame me (Helja, Ringo, Siret ja Ingrid) alustama sellest, et tänu oma tublidusele saime preemiareisi Tiigrihüppelt Bratislavasse. Kõige varem oli Tallinna lennujaama jõudnud Ringo, kes oli ärganud juba enne kukke ja koitu, et varakult seiklusrikkaks õhuretkeks valmis olla. Tasapisi ilmusid lennujaama ka teised asjaosalised. Esimesena koputas Ringo õlale Ingrid. Koos otsustati check in läbida, sest inimesi oli rohkem, kui sellisel varasel hommikutunnil oodata võiks. Nagu hiljem selgus, olid kaugemalt nurga naised juba eelmisel päeval meie kevadise pealinna võlusid nautima tulnud. Selletõttu tulidki nad hiljem lennujaama, kusjuures Siret jõudis lennukile ainult tänu sellele, et saatuse- ja juhusejumalanna Fortuunal olid temaga omad plaanid.
Ei saa öelda, et esimene lennuots Tallinnast Prahasse oleks olnud sündmustevaene. Eriti vedas Ringol, kelle ülevahenaabriteks osutusid kolm ilu- ja moefirmade püsiklienti - tõelised slaavi kaunitarid. Et lennureis üle elada, turgutasid nad end pidevalt joovastavate jookidega ja nende käitumine muutus aina seltskondlikumaks. See väljendus näiteks pidevas kontakti otsimises stjuuardiga ja lehvitamises Ringole. Vaatamata kõigele maandus lennuk edukalt Praha lennujaamas. Eelnevatest sündmustest veidi räsituna tormasime kohe Bratislava lennuki peale, kuid väravas selgus, et terve maailm ei elagi Eesti aja järgi. Seega tuli olla paindlik ja oma kellaosutid ümber keerata. Selgus kurb tõsiasi, et käekell oli ainult Ingridil. Ülejäänud seltskond otsustas oma elu seada sisemise kella järgi. Kaks tundi istumist (vahepeal käisme kordamööda WC-s kuulamas, mida lennujaama infol öelda oli) ja juba lubatigi bussi peale, mis pidi meid lennuki juurde viima. Otse loomulikult ei startinud buss kohe. Jõudsime kõik korralikult poole tunniga umbses bussis oma riided läbi higistada. Õnneks on igal kannatusel lõpp või lõpul algus. Meil oli suurepärane võimalus jälgida lennukite ummikut stardirajal ja seega ootasime veel pool tundi, millal meie pisike propellerlennuk õhku tõuseks. Lõpuks olime õhus ja jõudsime ilma suurvahejuhtumiteta Bratislava lennujaama, mis meie suureks rõõmuks jäi oma suuruselt Kärdla ja Tallinna lennujaama vahele. Väljusime lennujaamast, linnud laulsid, päike paistis imesoojasti ja juba oli näha ka teisi eTwinning-nägudega inimesi. Algas suuroperatsioon – hangi pilet. Alguses arvasime sinisilmselt, et pileteid saab kioskist. Paraku võis seal näha pooltühja pastakaga kirjutatud võidunud silti, millest isegi eesti inimene sai aru, et OBED. Illusiooni sellest, et pileteid saab bussist, kummutas ägedalt kohalik bussiootaja. Piletiautomaat võttis vastu ainult münte, mida meil polnud. Seekord edastasime lõpuks kiiruses lätlasi ja hankisime rahavahetuspunktist viimased mündid. Kui piletid ostetud, selgus slovakikeelseid silte lugedes, et tõenäoliselt on meil 4 Slovaki krooni (alla 2 krooni) igast piletihinnast puudu. Hulljulgelt sisenesime bussi, lootes, et piletikontroll Slovakkias on sama haruldane kui Eestis. Aga vaevalt 15 minutit kohalike mägede nautimist ja seal ta seisiski – suur, higine, nokamütsis piletikontrolör. Väga rõõmsa näoga korjas ta kokku meie piletid ja ütles: „Penalty.“ Püüdsime talle selgitada olukorda inglise keeles. Tema vastas: „Penalty.“ Ettepanek rääkida vene keeles tõi tema näole õnneliku naeratuse. Meie venekeelsele selgitusele tuli konkreetne vastus – penalty. Kui ähvardati juba politsei ja saatkonnaga, rakendasime oma viimased diplomaatia ja kehakeele oskused ja kauplesime 4kordse trahvi kahekordseks, mis oli kokku 70 eurot. Nukralt saabusime lõpppeatusesse, ostsime putkast uued piletid ja sõitsime bussiga Suza hotelli.
Kui meie kohale jõudsime, olid tervituskõned juba peetud ja meile väga sobivalt oli alanud kohvipaus. Panime oma nimed, kuhu vaja, kirja ja ühinesime seltskonnaga. Esimeses loengus tutvustas professor Kalaš meile Dynabook'i, Logo't ja Imagine'i. Loeng oli huvitav ja kruvis meie ootused väga kõrgele. Järgmisena said sõna üks õpilane ja õpetaja, kes selgitasid kõigile üle, mis asi on viirus, tulemüür jne. Projekt ise tundus väga huvitav, aga ettekanne oli valesti üles ehitatud. Edasi läks elu lõbusamaks. Meie suureks rõõmuks selgus, et me oleme sattunud veiniparadiisi. Kahe bussiga viidi meid ühte suurde veinikeldrisse, kus peremees ise meid vastu võttis ja hirmsasti oma veinidest rääkida tahtis. Paraku oli alanud juba kärarikas lõimumine ja viis käiku toite ning veine tegid oma töö – inimesed hakkasid aktiivselt suhtlema. Meie saime päris ilusa pildi Slovakkia ja Saksa koolist. Õnnelikult ja veidi uimasena jõudsime hotelli. Telekast vaatasime Eurovisiooni lauluvõistlust ja lauluga „Partners in Crime“ tundsime päevasündmuste taustal hingesugulust...
Hommik võttis meid vastu linnulaulu ja 20 soojakraadiga, mis päeva edenedes aina kerkis. Ja nüüd algasid töötoad. Ja nüüd algasid töötoad! Ja nüüd algasid töötoad? Ja nüüd algasid „töötoad“. Töötoad osutusid parimal juhul loenguteks. Esimeses saime teada, et on välja tulnud uus operatsioonisüsteem Windows Vista ja Office 2007. Teine oli näide sellest, kuidas ei tohi loengut pidada (5 minutit alguses seljaga rahva poole, iga kahe lause tagant sügav ohe ja aeg-ajalt kadumine arvuti taha laua alla). Kolmanda töötoa esineja oli tubli, aga midagi uut me eTwinngust ega Comeniusest teada ei saanud (võib-olla me teame liiga palju?!). Veidi kummastav oli see, et 90 inimese kohta oli tervelt 3 viletsa Interneti-ühendusega arvutit ja kõik tegevused oli teoreetilist laadi.
Väga tore oli „speed dating“, mille käigus õpetajatest moodustati grupid ja iga õpetaja sai 3 minutit ennast ja oma ideid tutvustada, millele järgnes üldine vestlus ja nii mõnigi projektipoeg sündis. Söömise ja kohvipauside tihedus oli väga hea ja ilm lausa fantastiline. Tore oli istuda õues päikese käes, veeklaas käes, ja suhelda, suhelda, suhelda. Kõige populaarsemaks meie hulgast osutus Ringo. Ja mitte oma pikkuse poolest, vaid kõik lihtsalt tahtsid oma käega katsuda tõelist Ringo Star'i, vabandust Ringo Saart.
Järgnes õhtu kõrgkultuuri seltsis. Kogu seltskond oli riietunud pidulikult, meelolu oli ülev. Rahulikult lonkisime me busside peatuskohta, kus selgus, et kogu see seltskond (90 inimest) peab mahtuma ühte bussi, sest teisel bussil tuli midagi ette. Häid lambaid mahub palju ühte lauta ja lisaks vaimsele kontaktile saavutati lõpuks ka kehaline kontakt. Õhtusöök oli peenes restoranis, kus kõigile istekohti ei jätkunud ja esimesed kiiremad tegid strateegiliselt õige otsuse kohe ära istuda. Süüa oli palju. Otsustasime enne kontserti teha ühe ringi ümber kvartali, aga ootamatu äikesevihm viis meid varakult nautima kuldnikerduste ja kristalllühtritega kontserdimaja. Kontsert (Smetana „Minu kodumaa“) kestis poolteist tundi ja oli väga hea. Olime sattunud kohalikule kultuurisündmusele, sest see oli dirigendi viimane kontsert selle orkestriga. Pärast kontserti saime nautida Bratsilava ööelu. Jalutasime linnas, mõnulesime soojas õhtus mõne üksiku vihmapiisaga ja otsustasime lõpetada päeva kohaliku õllega kohalikus kõrtsis. Õhtu oli igati õnnestunud.
Kolmas päev algas väga huvitava loenguga, mida pidas Daniel Franc Tšehhist. Ta rääkis meile virtuaalsest kommunikatsioonist. Tegemist oli tõeliselt hea esinejaga, kes saavutas kuulajatega väga hea kontakti. Pärast loengut võtsime oma lõunapaki, ütlesime uutele sõpradele head aega ja sekelduste vältimiseks tellisime takso, mis viis meid kesklinna, kust suundusime bussiga lennujaamalähedasse kaubanduskeskusesse, et osta lastele kommi. Ja üllatus-üllatus, bussis seisis meie ees kaitseriietuses piletikontrolör. Naerupahvakute saatel ulatasime talle seekord täiesti õiged igaks juhuks veidi ülemakstud piletid.
Bratislavast jõudsime õnnelikult Prahasse. Siret, Ringo ja Ingrid tegid paaritunnise tutvumisreisi Praha kesklinna, et saada gloobusele linnuke ja teadmine, kas tasub tagasi tulla. Tasub küll.
Praegu istume Praha lennujaamas – õnnelikud ja veidi väsinud. Tüüpiliste eestlastena võime oma väljenduses tunduda veidi küünilised, aga tegelikult oli reis väga tore ja kasulik ning kohtumine huvitavate inimestega näitas taas maailma helge külje pealt.

Ja nüüd me olemegi kõik ausalt ära rääkinud, kuidas me Bratislavas eTwinningu projekti koolitusel käisime.

Helja, Ringo, Siret ja Ingrid

p.s Jalad Tallinnas maas. Korraliku wifi leidsime kodust

pühapäev, aprill 29, 2007

Õpituba Sloveenias


19.- 22. aprillil toimus Nova Goricas, Sloveenias, eTwinningu võrgustamise ja partnerotsingu töötuba, kust võttis osa 69 õpetajat 17 erinevast Euroopa riigist. Esimesel õhtul tervitasid õpetajaid rahvusliku kasutajatoe esindajad ning õpitoa toimumispaigaks oleva kutsekooli juhtkond. Õpitoas osalenud õpetajad tutvustasid esimesel õhtul oma riigi rahvuslikke toite ja jooke. Õpitoas jagati kogemusi käimasolevatest projektidest ning samas toimus ka partneriotsing neile õpetajatele, kes eTwinning projektiga veel liitunud polnud. Õpitoas tutvustati õpetajatele erinevaid vahendeid projketide läbiviimiseks ning praktikas viidi ellu projekt „Minu nimi”. Viimasel päeval oli võimalus nautida selle väikese maa loodusilu. Tänud Tiigrihüppe meeskonnale sellise huvitava ja kasuliku võimaluse eest osaleda Sloveenia õpitoas.

Külli Kaasik Kiili Gümnaasiumist
Tuuli Koitjärv Pärnu Vanalinna Põhikoolist

reede, aprill 27, 2007

Koolitus rootsi keele õpetajatele

27. aprillil pidas Eesti Rootsi Keele Õpetajate Selts Gustav Adolfi Gümnaasiumis aastakoosolekut.

Päeva teisel poolel tutvuti sõpruskoolide programmiga.
Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi inglise keele õpetaja ja Tiigrihüppe SA koolitaja Meeri Sild õpetas koolitusel osalejatele, kuidas kasutada nii võõrekeeleõpetuses kui ka projektitöös kasulikke veebitööriistu wikit ja ajaveebi.




teisipäev, aprill 24, 2007

Koolitus saksa keele õpetajatele

Teisipäeval, 24. aprillil toimus Tallinnas Rahvusraamatukogus sõpruskoolide programmi tutvustus Saksa Keele Õpetajate Seltsi liikmetele.

Rääkisime Sõpruskoolide programmist, projektõppest võõrkeeleõpetuses ja nagu Tiigrihüppe koolitustel ikka, proovisime ka praktiliselt läbi, kuidas eTwinningu programmi registreeruda ja vaatasime võimalusi, kuidas eTwinning portaali kaudu koostööpartnerit leida.

Koolituse teises osas tutvustas Meeri Sild kaht veebipõhist tööriista - wiki ja blogi.
Nii wiki kui ka blogi sobivad hästi kasutamiseks internetipõhiste koostööprojektideks.

Kasulikud lingid, millest koolitusel rääkisime:
Wiki üksikasjalik kasutajajuhend Koolielus
eTwinningu käsiraamat saksa keeles
Blogi kasutusjuhend
Wiki kasutusjuhend
Meeri ettekanne



neljapäev, aprill 05, 2007

kolmapäev, märts 21, 2007

Tähistame kevade algust


Kevade algust on hea tähistada liitudes projektiga Kevadpäev Euroopas.

Sel aastal on Rooma lepingu allkirjastamise 50. aastapäev. Seetõttu on ka Kevadpäeva teema “Üheskoos aastast 1957: koolid tähistavad Euroopa aastapäeva”.

Projekt Euroopa Kevadpäev kestab alates 26. märtsist (mil tähistatakse Rooma lepingu allkirjastamise 50. aastapäeva) kuni 30. juunini. Pearõhk on 9. mail, mil on Euroopa päev.

Nagu varasematelgi aastatel pakub Kevadpäeva portaal õpilastele ja õpetajatele võimalust kaasa lüüa mitmesugustes on-line üritustes ning võtta osa üle-Euroopaistes võistlustest. Kindlasti leiate midagi huvitavat, millest tasub teil koos oma partnerkooliga osa võtta.

Tiigrihüppe Sihtasutus ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus korrladavad ka sellel aastal kaks võistlust Eesti õpilastele. Algklassiõpilasi oodatakse osalema omaloominguvõistlusel ja gümnaasiumiõpilased saavad Euroopa Liidu teemadel arutleda ajaveebide võistlusel.
Täpsem info Tiigrihüppe kodulehel alates 26. märtsist 2007