teisipäev, mai 22, 2007

Väätsa põhikoolis on külas partnerkooli õpilased Itaaliast

Sel nädalal on Väätsa põhikooli õpilastel külas partnerkooli õpilased Itaaliast. Väätsa Põhikooli ja itaalia kooli Istituto Comprensivo Paolo Borsellino õpilased on juba kaks aastat olnud seotud partnerlusprojektiga “Nii kaugel ja nii lähedal”. Projektitöö käigus on õpilased õppinud tundma üksteise igapäevaelu, vahetanud videofilme oma koolidest, koostanud illustreeritud sõnaraamatu ja vahetanud dialooge eesti-inglise-itaalia keeles.
Itaalia laste huvi oli Eesti vastu suur, seetõttu võetigi õpetaja Rocco Spano sõnul ette reis Eestisse. Väätsa Põhikooli õpilasi koos õpetajate Anneli Tumanski ja Ringo Saarega oodatakse järgmisel aastal külla Sitsiiliasse.
Itaalia õpilased-õpetajad on Eestis selle nädala lõpuni, selle aja jooksul võetaks ette palju huvitavat, käiakse ekskursioonil Lõuna-Eestis ja Tallinnas, ühel päeval külastatakse ka Helsingit.
Esmaspäeval oli aga Väätsa Põhikoolis ühine koolipäev mõlema kooli õpilastele. Koolipäeva lõpul toimus orienteerumismäng GPS-seadmetega Väätsal.Õpetajad Anneli Tumanski, Angela Asaro, Ringo Saar ja Rocco Spano.

Kommentaare ei ole: