laupäev, juuni 09, 2007

eTwinningu rahvusvaheline töötuba Tallinnas

7. juuni
E
simene kohtumine eTwinningu seltskonnaga toimus Reval hotelli restoranis Novell. Selleks puhuks olid meile kenad värvilised sildikesed külge riputatud ning algas jagunemine gruppidesse vastavalt nimesildi värvile. Nii tekkisid rahvusvahelised grupid ning algas tutvumine ja esimene muljete vahetamine. Saime aimu Euroopa kolleegide tegemisest ja käimasolevatest projektidest. Õhtu kulmineerus jalutuskäiguga öises Tallinnas.
8.juuni
Äratus varahommikul ja kiirelt Rocca al Mare kooli, kus Enel Mägi (NSS) avas töötoad. Anne Gilleran (CSS) andis ülevaate infotehnoloogia kasutamisest 21. sajandil ja eTwinningu osast selles. Seejärel toimus töö kahes sektsioonis (Pedagogy can be fun, Speed Dating). Kiirkohtingul sõlmiti nii mõnigi uus sõprussuhe ning kinnitati olemasolevaid.
Peale lõunasööki jätkus päev Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis eMapps mänguga. Grupisiseselt jaotati tööülesanded, kes juhatas vägesid: kes haldas GPSi, kes pildistas ning saatis fotod keskusesse, kelle kätte usaldati nn "esmaabikaart" (juhuks kui GPS ülekuumeneb) ja muidumehed, kes pidid jälgima, et asjamehed kaduma ei läheks. Igas kontrollpunktis ootas lahendamist üks ülesanne (pusle kokkupanek, pesu triikimine vanas eesti talus,
Kaera-Jaani tantsimine, looduslikust materjalist pildi tegemine, kiikumine vanal külakiigel ja vana eesti kombe kohaselt kiigelaulu laulmine, altari asukoha määramine ilmakaare järgi ja matemaatika ülesande lahendamine vanas külakoolis koolmeistri valvsa pilgu all). Kõiki edukalt lõpetanuid premeeriti eTwinning särgiga.
Päev sai lõpetatud vana eesti kombe kohaselt kõrtsilaua taga rahvuslike mängude ja laulude saatel. EMapps mäng ja kõrtsiõhtu jätsid kõigile kustumatu mulje.
9. juuni
Päev algas lühikese linnatuuriga ja jätkus Viimsi kaunis ning kaasaegses koolimajas. Kuulasime Hans Põldoja ülevaadet LeMill töökeskkonnast, seejärel jätkus töö sektsioonides. Valida võis töörühmade: animatsioon, Paint.Net, Wiki ja Blogi ning eTwinning portaali vahel. Momendil käib tihe rebimine töörühmades.
Jätkuvat jõudu kõigile vanadele kaladele ning uutele liitujatele!
Tiiud Pärnust

Kommentaare ei ole: