kolmapäev, juuni 13, 2007

Sõpruskoolide programmi esimene faas jõudis lõpule

12. juunil toimus Brüsselis programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning kolmeaastast tegevust kokkuvõttev koosolek, kus osalesid programmi koordinaatorid ehk rahvuslikud kasutajatoed kõikidest osalevatest riikidest ning European Schoolneti esindajad ehk programmi keskne kasutajatugi, kelle ülesanne on programmi koordineerimine üle Euroopa.
Kokkuvõtteid tehes tõdeti, et eTwinning on osutunud Eruroopa koolide seas populaarsemaks, kui osati programmi käivitades loota. Praeguseks küünib liitunud koolide arv üle Euroopa pea 30 000 ja iga päev toob uusi liitujaid ja uusi koostööprojekte.

Kolm aastat tagasi liitusid programmiga peamiselt õpetajad, kellel oli huvi infotehnoloogia vastu. Esimesed projektid sündisid kannustatuna soovist katsetada uusi vahendeid. Praeguseks on tehnoloogia taandunud rohkem suhtelmisvahendiks, mille abil õpetajad-õpilased teevad sisulist koostööd.
Internetipõhise koostöö on populaarne kindlasti ka seetõttu, et programmiga on lihtne liituda ning selles osalemine on vaba tüütavast asjaajamiset.

Programmiga liitunud õpetajate sõnul on õpilaste kaasamine eTwinning projektidesse lihtne, sest huvi suhtlemise vastu oma eakaaslastega teistest riikidest on suur.


Programmi kesksed koordinaatorid European Schoolnet'ist.


Programmi koordinaatorid Euroopa Liidu liikmesriikidest.

Kommentaare ei ole: