kolmapäev, märts 29, 2006

Konverents "Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning – kool rahvusvahelises koostöövõrgus" Tartus

24. märtsil 2006 toimus hiljuti renoveeritud ja stiilses Tartu Ülikooli kohvikus programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning tutvustav konverents võõrkeele õpetajatele.
Eesti eTwinningu ekspertgrupi liikmed tutvustasid osalejatele eTwinningu programmi võimalusi - kuidas leida endale sõpruskool ja kuidas kasutada partnerlusprojekte õppetöös.

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpetaja Varje Tipp tutvustas pedagoogilisi aspekte projektitöös.

Ta rõhutas, et kõige efektiivsem on õppimine siis, kui õpitakse tegutsedes. Selleks pakub eTwinning mitmesuguseid võimalusi.Türi gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Laine Aluoja (osaleja projektis “Minu nädal”, mis oli eTwinningu peaauhinna 2005 üks nominente)tutvustas eTwinningu tööriistu ja mestimisruumi.

Tartu Forseliuse Gümnaasiumi emakeele õpetaja Helja Kirber rääkis, kuidas kasutada projektitööd kirjanduse õpetamisel ning andis ülevaate Eesti ja Soome kooli projektist “Eesti ja Soome kaasaegne kirjandus".

Projekti käigus on loodud Magazine Factory abil väga huvitava veebiajakiri “Kollane kass”.

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi inglise keele õpetaja Meeri Sild rääkis projektitööst kui ühest meetodist inglise keele õpetamisel.
Ta andis häid ideid, kuidas alustada projektitööga ning tõi näiteid mitmesugustest käimasolevatest projektidest.
Kultuur pähklikoores
Detektiivilood
Image of the Other
Tell Me!
Tandem


Konverentsi juhatas Tiigrihüppe SA juhataja Enel Mägi, kes konverentsi avaettekandes tutvustas osalejatele uut IKT arengukava üldhariduskoolidele Õppiv Tiiger.

Kommentaare ei ole: