pühapäev, oktoober 23, 2016

eTwinningu saadikute PDW Workshop Rhodosel


29. septembrist kuni 1. oktoobrini toimus Kreekas, Rodose saarel eTwinningu saadikute PDW Workshop, kuhu oli registeerunud 163 osavõtjat 32 riigist.

Eestist võttis osa neli eTwinningu saadikut: Meeri Sild Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist, Varje Tipp Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Tatjana Waldek Tallinna Liikuri Lasteaiast ja Leila Lehtmets Kose-Uuemõisa Lasteaed-Koolist.










 

Workshopi eesmärgiks oli ühine õppimine, kogemuste vahetamine, suhtlemine ja inspiratsiooni ning uue energia ammutamine. 16-st töötoast oli võimalik osaleda omal valikul neljas.

Koolituse “PDW for eTwinning Ambassadors” esitlused on kättesaadavad veebihelel: http://www.etwinning.gr/pdw2016

Kogu kokkuvõtte leiate sellelt faililt, mille panid kokku Varje, Meeri, Leila ja Tatjana.


Head lugemist!



















 
 

teisipäev, oktoober 18, 2016

eTwinningu veebikursus



Kõik õpetajad, kes soovivad tutvuda uuenenud eTwinning portaaliga, on oodatud osalema eTwinningu veebikursusel, mis toimub 7. novembrist kuni 5. detsembrini 2016.

Kursusel tutvutakse lähemalt eTwinning Live’i ja Twinspaciga. Tegu on  tutvumisringiga eTwinning portaalis, kaaslasteks sellel teel on eTwinningu eksperdid Mari Tõnisson ja Varje Tipp. Toimumiskohaks eTwinning Live grupp eTwinningu veebikursus.

Kursusel tutvutakse lähemalt eTwinning Live’i ja Twinspaciga. eTwinning Live’is saavad õpetajad reaalajas suhelda ja oma professionaalset võrgustikku arendada. Õpetajate käsutuses on videokonverentsi töövahend (Adobe Connect 9) veebiürituste korraldamiseks, olgu selleks arutelu väiksemas grupis või hoopis videokonverents kuni 100-le osalejale. Samuti on õpetajatel võimalus osaleda teemapõhiste võrgustike ehk Gruppide töös. Kasutajate omavahelisse suhtlemisse on lisandunud sotsiaalvõrgustiku elemente, mis aitab hoida kolleegide tegemistega kursis.
Uuenenud on ka projektitöökeskkond Twinspace, projektitöö läbiviimisel saab videokonverentsi kaudu õpilastele veebikohtumisi korraldada ja reaalajas näiteks kaks Euroopa eri riikides asuvat klassiruumi ühendada. Olgu öeldud, et eTwinningu kaudu on  nüüd võimalik ka ainult Eesti koolide vaheline koostöö.
eTwinningu võrgustikus ringlevad ideed innustavad õpetajaid katsetama uusi õpetamismetoodikaid ja arendama rahvusvahelist koostööd oma koolis. Lisaks veebipõhistele projektidele toetab eTwinning ka teisi Erasmus+ programmi tegevusi.
Palume kõigil, kes soovivad kursuse läbida täies mahus, registreeruda tunnistuse saamiseks HITSA koolitusveebis https://koolitus.hitsa.ee/training/828/register
Tunnistuse saamiseks on vajalik ära teha koolituse käigus antud praktilised ülesanded.
 Kes soovib kaasa lüüa vaid osaliselt, neil palume eTwinningu portaali kaudu ühendust võtta Varje Tipi või Mari Tõnissoniga, kes teid gruppi liidavad.
.

reede, oktoober 07, 2016

eTwinning koolitus algajatele

07. ja 08. oktoober 2016 Tallinnas 
Programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning tutvustus
   https://www.etwinning.net/
Head näited eTwinningu projektidest ja projektide integreerimine õppekavaga
   bit.ly/heaprojekt2016
eTwinning Live, partnerotsing, ideede vahetamine, projektiidee sisestamine
   bit.ly/etwinninglive2016
Vahendid veebipõhiseks koostööks
  bit.ly/vahendid16
Projektiplaani koostamine ja projekti kavandamine, TwinSpace projektitöö keskkonnana  
  bit.ly/projektid2016




neljapäev, september 29, 2016

Kontaktseminar "Balti meri - ühine pärand, jagatud väärtused"

Sellel sügisel on veel võimalus osaleda ühel  eTwinningu rahvusvahelisel kontaktseminaril,
mis toimub 17.-20. november 2016, Sopotis, Poolas.

Kontaktseminaril osalevad õpetajad Eestist, Taanist, Saksamaalt, Rootsi Lätist ja Leedust.  Sobib ka algajatele.
Sihtrühm:  kõikide ainete õpetajad (õpilased alates 10+)
Palume saata osalustaotluse 10. oktoobriks 2016. Eestist saab osaleda 4 õpetajat.

OSALUSTAOTLUS
SEMINARI KAVA

eTwinningu koolitus algajatele

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki projektõppest huvitatud õpetajaid koolitusele „eTwinning algajatele“.

Koolitus toimub 07. ja 08. oktoober 2016 Tallinnas Euroopa hotelli (Paadi 5) konverentsikeskuses.
Koolitus algab reedel kell 14.00 ja lõppeb laupäeval kell 14.30.

eTwinning on programm, mis pakub õpilastele, õpetajatele, koolijuhtidele ja teistele koolitöötajatele võimaluse osaleda koolidevahelises koostöös info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kaasabil.
eTwinning kuulub Erasmus+ programmi ja annab õpetajatele suurepärase võimaluse üksteiselt õppida ja omavahel häid kogemusi jagada ning koos oma õpilastega õpiprojektides osaleda.
eTwinning toimib kui suhtlusvõrgustik, mis koondab endas õpetajaid üle Euroopa. See aitab kaasa uute õppemetoodikate kiirele levikule. Koolitusele oodatakse õpetajaid, kes soovivad alustada kas rahvusvahelist või Eesti koolide vahelist projektitööd programmi eTwinning raames (www.etwinning.net) ning kes pole varem eTwinningu koolitustel osalenud.

Koolitusel tutvustame
- portaali www.etwinning.net kasutamist ( eTwinning Live, partneriotsing, projekti sõlmimine, projektitöö administreerimine, professionaalne areng eTwinningu kaudu)
- kuidas integreerida projektitööd õppekavaga
- edukaid internetipõhiseid koostööprojekte, milles Eesti õpetajad osalevad
- kuidas veebipõhiseid koostööprojekte läbi viia.
Koolitajad Meeri Sild, Varje Tipp ja Laine Aluoja.

Palume kaasa võtta süle- või tahvelarvuti. Koolitus on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine. Palume registreeruda 03. oktoobriks 2016
Koolituse ajakava ja registreerimisinfo leiate

Grupp moodustatakse registreerumise järjekorras, kohtade arv on piiratud. Vajadusel osalejatele majutus kahekohalistes tubades hotellis Euroopa. Koolitus on õpetajatele tasuta (sh majutus), kuid kui registreerunud osaleja jätab põhjuseta ja ette teatamata koolitusele tulemata, siis esitatakse arve.

neljapäev, august 25, 2016

Nutiseadmete koolitus

HITSA Innovatsioonikeskus kutsub kõiki eTwinningu projektitööst huvitatud õpetajaid koolitusele, kus tutvustame valikut rakendusi nutiseadmetele, mida saab kasutada rahvusvahelises  projektitöös.

Koolitus toimub 8. septembril 2016  IT Kolledžis (Raja 4C), ruumis 217

Koolituse ajakava

14.00 -14.30 Sissejuhatus. Nutiseadmed ja nende võimalused hariduses, nutiseadmete turvaline kasutamine
14.30 -15.30  Rakenduste tutvustamine ja praktiline kasutamine eTwinning projektitöös (pildid, videoülekanne, QR-koodid, testid,  e-portfoolio loomine nutiseadmega )

15.30 -16.00 Paus

16.00 -16.45  Rakenduste tutvustamine ja praktiline kasutamine eTwinning projektitöös
16.45- 17.30  Nutiseadmete rakendamisel põhinevate koostööprojektide kavandamine ja loomine

Koolitaja eTwinningu ekspert  Meeri Sild.
Võimalusel palume osalejatel kaasa võtta oma nutiseade. Registreerimine HITSA koolitusveebis.

kolmapäev, mai 11, 2016

Projektivõistluse lõpuüritus


27. mail 2016 kell 15.00 toimub Tallinnas hotellis Meriton (Toompuiestee 27 / Paldiski mnt 4) eTwinningu 2015/2016 õ-a lõpuüritus.

Kuulutame välja projektivõistluse võitjad ja tutvume võiduprojektidega. Lisaks projektide autasustamisele lõpetame pidulikult ka eTwinningu 2015/2016 õppeaasta, millele panevad seekord punkti minirobotid, kes juba järgmisel aastal on ehk teie head abilised nii projektides kui ka ainetundides.

Lõpuüritusele ootame kõiki  eTwinningu õpetajaid, ka neid, kes sellel aastal projektivõistlusel ei osalenud. Oodatud on ka teie eTwinningust huvitatud kolleeg. Traditsiooniliselt loosime kõikide osalejate vahel välja ühe osalemispääse eTwinningu  aastakonverentsile, mis toimub 2016. aasta oktoobris Kreekas.

Registreerimine 23. maini 2016,  registreerimisvorm

reede, aprill 29, 2016

eTwinningu koolitus I kooliastme ja lasteaiaõpetajatele


Looge grupiportree tholman.com/texter/ 
Lisage grupiportree https://goo.gl/h0ARX3
Projektide kavandamine: bit.ly/projektid28042016
Kokkuvõte 1. päevast: padlet.com/ingridmaadvere/28042016
Ühe õpetaja projekt: wondertree.wikispaces.com
Küsi julgesti: j.mp/kysin
Esitlus eTwinningLive´i kohta: https://goo.gl/9tNM0p
Projektiideed: bit.ly/projektiideed28042016
Autoriõigused: bit.ly/ccpildid2016
Autoriõiguste materjalid: 
tiigrihypeharidustehnoloog.blogspot.com.ee/search/label/autori%C3%B5igused
Kuidas viidata cc piltidele? youtu.be/LknTHR0Ak4c

esmaspäev, aprill 18, 2016

eTwinningu kontaktseminar Maltal

8.-10. aprillini 2016 toimus Maltal Gozo saarel eTwinningu kontaktseminar teemal “Digitaalne kirjaoskus hariduses”. Eestist osales kontaktseminarilNarva Kesklinna Gümnaasiumist Deniss Tšertov, Roosna-Alliku Põhikoolist Riina Hiob,  Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumist Tiina Põder ja HITSA esindaja ja koolitajana Argo Ilves.
Kontaktseminari eesmärgiks oli tuua kokku õpetajad Euroopast, et õppida digitaalseid tehnoloogiaid, kohtuda uute inimestega ning luua uusi eTwinningu koostööprojekte. Sihtrühmaks olid õpetajad, kellel on suurem huvi kasutada uusi digitehnoloogia võimalusi projektitöös.
Enne kontaktseminarile tulemist oli kõigil osalejatel võimalus ennast tutvustada keskkonnas padlet.com ja lühidalt tutvustada oma projektiideed tricider.com lehel.
Meid võttis vastu korraldajatepoolne meeskond Malta eTwinningu koordinaatori Amanda Debattista juhtimisel.
Esimesel päeval saime omavahel tuttavaks põnevat Bingot mängides ja seejärel rühmades üksteisega vesteldes.  Rühmad moodustati registreerimisel saadud kaelapaela värvide järgi. Ühiselt arutleti ka, kuidas motiveerida õpilasi õppima ja millised on võimalused digitehniliste vahendite kasutamiseks koolides ning klassitundides. Õhtu lõppes ühise õhtusöögiga Cornucopia hotellis.
Seminari teine päev algas eTwinningut tutvustava loenguga Mario Xerri poolt ning Nathalie Muscat jätkas eTwinningu projektide jätkamise võimalusena Erasmus+ projekte.
Peale väikest kohvipausi jätkusid tegevused rühmades.
Mario Xerri tutvustas Learningsapps keskkonna võimalusi projektitöös, Argo Ilves näitas võimalusi lihtsaks programmeerimiseks ja modelleerimiseks. Infot leiab aadressidelt http://unity3d.com, http://3dcreationist.com, http://stencyl.com, https://codecademy.com, https://code.org  ja http://catrobat.org.
Õhtupoolikul  külastasime Gozo saarel asuvat Cittadellat, millelt avaneb suurepärane vaade kogu saarele ja  Azue Window võlus meid oma helesinise vee ja looduse müstilise jõuga.
Konverentsi viimane päev algas töiselt QR koodi ja Puzzle makerit  tutvustava slaidiesitlusega, seejärel toimus praktiline otsimismäng rühmades QR koode avades ja ülesandeid lahendades.
Seminari õhkkond oli meeldiv ja sõbralik. Koostöö rühmades ja iseseisvate tööde tegemised sujusid hästi. Seminari läbiviijad said korraldamisega suurepäraselt hakkama.  Kogu meeskond oli väga abivalmis. Malta söök oli maitsev ja kultuurilised vaatamisväärsused põnevad ning huvipakkuvad.
Kontaktseminaril osalejad said teadmisi uutest äppidest või tuletada meelde juba enda igapäevatöös kasutatavat äppi, leides selle rakendamisel uusi võimalusi ja ideid kasutada seda oma tundides ning projektitöös õpilaste digipädevust arendades.
Seminari jooksul leidis Deniss Tšertov uue partneri oma juba alustatud kolmandaks eTwinningu projektiks. Koostöö arenes ka õpetajaga Prantsusmaalt, kellega on plaanis algatada sügisel uus eTwinningu projekt ja luua uusi kontakte.
Eesti delegatsioon tänab HITSAt selle toreda võimaluse eest esindada Eestit Maltal.
Deniss Tšertov Narva Kesklinna Gümnaasium
Riina Hiob Roosna-Alliku Põhikool
Tiina Põder Pärnu-Jaagupi Gümnaasium
 
Pildil Tiina Põder, Riina Hiob, Deniss Tšertov ja Argo Ilves