esmaspäev, aprill 18, 2016

eTwinningu kontaktseminar Maltal

8.-10. aprillini 2016 toimus Maltal Gozo saarel eTwinningu kontaktseminar teemal “Digitaalne kirjaoskus hariduses”. Eestist osales kontaktseminarilNarva Kesklinna Gümnaasiumist Deniss Tšertov, Roosna-Alliku Põhikoolist Riina Hiob,  Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumist Tiina Põder ja HITSA esindaja ja koolitajana Argo Ilves.
Kontaktseminari eesmärgiks oli tuua kokku õpetajad Euroopast, et õppida digitaalseid tehnoloogiaid, kohtuda uute inimestega ning luua uusi eTwinningu koostööprojekte. Sihtrühmaks olid õpetajad, kellel on suurem huvi kasutada uusi digitehnoloogia võimalusi projektitöös.
Enne kontaktseminarile tulemist oli kõigil osalejatel võimalus ennast tutvustada keskkonnas padlet.com ja lühidalt tutvustada oma projektiideed tricider.com lehel.
Meid võttis vastu korraldajatepoolne meeskond Malta eTwinningu koordinaatori Amanda Debattista juhtimisel.
Esimesel päeval saime omavahel tuttavaks põnevat Bingot mängides ja seejärel rühmades üksteisega vesteldes.  Rühmad moodustati registreerimisel saadud kaelapaela värvide järgi. Ühiselt arutleti ka, kuidas motiveerida õpilasi õppima ja millised on võimalused digitehniliste vahendite kasutamiseks koolides ning klassitundides. Õhtu lõppes ühise õhtusöögiga Cornucopia hotellis.
Seminari teine päev algas eTwinningut tutvustava loenguga Mario Xerri poolt ning Nathalie Muscat jätkas eTwinningu projektide jätkamise võimalusena Erasmus+ projekte.
Peale väikest kohvipausi jätkusid tegevused rühmades.
Mario Xerri tutvustas Learningsapps keskkonna võimalusi projektitöös, Argo Ilves näitas võimalusi lihtsaks programmeerimiseks ja modelleerimiseks. Infot leiab aadressidelt http://unity3d.com, http://3dcreationist.com, http://stencyl.com, https://codecademy.com, https://code.org  ja http://catrobat.org.
Õhtupoolikul  külastasime Gozo saarel asuvat Cittadellat, millelt avaneb suurepärane vaade kogu saarele ja  Azue Window võlus meid oma helesinise vee ja looduse müstilise jõuga.
Konverentsi viimane päev algas töiselt QR koodi ja Puzzle makerit  tutvustava slaidiesitlusega, seejärel toimus praktiline otsimismäng rühmades QR koode avades ja ülesandeid lahendades.
Seminari õhkkond oli meeldiv ja sõbralik. Koostöö rühmades ja iseseisvate tööde tegemised sujusid hästi. Seminari läbiviijad said korraldamisega suurepäraselt hakkama.  Kogu meeskond oli väga abivalmis. Malta söök oli maitsev ja kultuurilised vaatamisväärsused põnevad ning huvipakkuvad.
Kontaktseminaril osalejad said teadmisi uutest äppidest või tuletada meelde juba enda igapäevatöös kasutatavat äppi, leides selle rakendamisel uusi võimalusi ja ideid kasutada seda oma tundides ning projektitöös õpilaste digipädevust arendades.
Seminari jooksul leidis Deniss Tšertov uue partneri oma juba alustatud kolmandaks eTwinningu projektiks. Koostöö arenes ka õpetajaga Prantsusmaalt, kellega on plaanis algatada sügisel uus eTwinningu projekt ja luua uusi kontakte.
Eesti delegatsioon tänab HITSAt selle toreda võimaluse eest esindada Eestit Maltal.
Deniss Tšertov Narva Kesklinna Gümnaasium
Riina Hiob Roosna-Alliku Põhikool
Tiina Põder Pärnu-Jaagupi Gümnaasium
 
Pildil Tiina Põder, Riina Hiob, Deniss Tšertov ja Argo Ilves
Kommentaare ei ole: