teisipäev, oktoober 23, 2012

Rahvusvaheline koolitus Budapestis

27.-29. septembril 2012 toimus Ungari pealinnas Doonau kaldal professionaalse arengu töötuba (PDW) teemal "Meie Euroopa kultuuripärand". Oma muljeid koolitusest soovivad jagada Kristi Saare, Signe Vahtramäe ja Krista Savitsch.
27.-29. septembril 2012 toimus Ungari pealinnas Doonau kaldal professionaalse arengu töötuba (PDW) teemal "Meie Euroopa kultuuripärand", millest võtsid osa Kilingi-Nõmme gümnaasiumi inglise keele õpetaja Signe Vahtramäe, Pelgulinna gümnaasiumi inglise keele õpetaja Kristi Saare ja Tabasalu ühisgümnaasiumi saksa keele- ja klassiõpetaja Krista Savitsch.
Professionaalse arengu töötoad on midagi enamat kui üks koolitus. Paljudest Euroopa riikidest kokku tulnud õpetajad jagavad koolituspäevade jooksul teineteisele oma mõtteid, kogemusi, teadmisi, sõlmivad uusi tutvusi ja kohtuvad taaskord vanade tuttavatega, kellega kord juba kohtutud või ühiseid projekte tehtud. Sageli viivad sellised kohtumised uute mõtete ja projektideni. Usume, et paljud projektid, mis on saanud Euroopa eTwinningu auhinna, on just alguse saanud sellistel toredatel koolitustel.
Sisutihedasse ja meeleolukasse kolme päeva Budapestis mahtusid paljud toredad ettekanded ja töötoad. Avakõne pidasid Michael O`Donnabhain (Central Support Service - keskne kasutajatugi) ja Virag Toth (Ungari rahvusliku eTwinningu kasutajatoe projektijuht). Põnevad plenaarettekanded olid veel teemadel, mis puudutasid innovaatilisust ja muutusi õpetajakoolituses ning toodi näiteid sellest, kuidas igapäevast õppetegevust rikastada ja huvitavamaks muuta läbi uute lahenduste, mida pakub meile Second Life.
Töötubades tutvustati eTwinningu portaali ja Twinspace (mestimisruumi) võimalusi, toodi häid näiteid erinevatest auhinnatud eTwinningu ja Comeniuse projektidest, õpetati web2.0 vahenditega (http://musescore.org/en) tegema muusikat ja valmistati ise olemasolevatest vahenditest muusikainstrumente. Suure põnevusega osalesid õpetajad töötoas, kus tutvustati erinevaid web2.0 vahendeid nagu näiteks http://photosynth.net/ ja http://prezi.com/
Töötoas "Õppimine ilma piirideta" jätsid õpetajad seljataha oleviku ja sukeldusid oma teise ellu (Second Life) http://secondlife.com/. Sinna saarele koos sõpradega ülesandeid lahendama olekski võinud jääda. Reaalsusesse tagasi tulema sundis fakt, et ees ootas viimane põnev õhtu Budapesti vaatamisväärsustega tutvudes ja Doonau jõel laevasõitu ja õhtusööki nautides. Tulede säras linn ja vaikne laevasõit helesinisel Doonaul oli võrratu ja nostalgiline. Meenus legendaarne Goethe poolt kirjutatud lause, mille ütles Faust hinnates käesolevat hetke: Oh ilus hetk, oh viibi veel!
Krista Savitsch
eTwinningu mentor

Kommentaare ei ole: