esmaspäev, november 28, 2011
Kontaktseminar Nizzas
Lennujaamas kogu seltskond kohal õigeaegselt ja lennureis TLN-MÜNCHEN-NIZZA surus tõrgeteta. Lennujaama tuli korraldaja vastu ja otsesõit kooli lõunasöögile, lennukites oli ka einet pakutud.
Kooli hoovis päike ja pluss 17 kraadi - eestlased õue!
Koolis hakkas peale lõunat kohe töö pihta: tervituskõned, selgitused toimuva teemal ja pärast kohvipausi ajurünnak - 4 minutiste kohtumiste jooksul vestlesid eestlased võimalikult mitme küproslase ja prantslasega projekti loomise teemadel. Esimene üllatus - pärast seda päris Elisabeth (Prantsusmaal kodustatud ameeriklane, kes juhib sealset eTwinningut): Kas kõigil on projekt valmis? Hämming!
Õhtul einestamine kutsekooli restoranis, kui alguse pooletunnist viivitamist mitte arvestada, oli kõik oivaline!
Hotellis ühesed toad, WIFI, kena, vaade linnale - super!
Järgmisel päeval jätkus töö koolis. Eestlased haarasid härjal sarvist ja tegidki projektid valmis, ühel jäi pooleli, sest partner kadus poolest päevast minema, ju oli meie tempo liiga kiire. Lõunasöögi järel kiirkäigul randa, 8 minutit puhkust ja päikest ja pildistamist ja tööle tagasi!
Töö järel kiire ostlemine ja seejärel Monaco külastus - bussiga ringraja meeldejäävatel kurvidel, jalgsi lossi juures, vanalinnas ja kasiino ümber. Sisse ei läinud ja palgaraha jäi mitmekordistamata, tühja kah, siiamaani polnud eriti kulunudki ja 2013 aasta lubadus oli eesti naistel keelel ja meelel!
Õhtusöök vanas kindluses, toidud ja perenaine väga toredad.
Kolmanda päeva tööruumideks oli uhke sajandivanune hotell, meie pidev mure (kinnikaetud akendega ruumis töötamine) sai pauside ajal suure päiksega kompenseeritud. 5 inimest lubas õhtul +19 kraadise merevee raudselt ära proovida, kel ujukaid polnud, kas pesus või alasti, mis muutis ühe prantslanna veidi murelikuks...
Õhtul pärast tööd enamus eestlasi linnatuurile lahtise katusega bussiga, vaated lummavad, temperatuur langev, pärast tuuri poodi sooja(jah, ka ujujad...). Sel aastal jõulukingid Nizzast!
Õhtusöögile tuli enamuse eestlastega ka Elizabeth - kohalikud hõrgutised ja lõbus seltskond, ilus punkt reisi lõppu!
Tagsilendude mõnu sõltus sellest, kus keegi istus, eesolijad nautisid veini ja tagaolijad allakukkuvaid hapnikumaske!
Tallinnas paduvihm!
Väsinud, aga õnnelikud! Teeme veel!
Valdur Parašin
Pildid:
https://picasaweb.google.com/103748652284904525510/NizzaeTwinning2011?authuser=0&feat=directlink
esmaspäev, november 21, 2011
eTwinning konverents Berliinis
Konverentsi veeilehele...
teisipäev, november 15, 2011
Etwinningu mentorite rahvusvaheline töötuba Limassolis
04.-06. novembril 2011 leidis Küprosel Limassolis aset eTwinningu saadikute
rahvusvaheline ametialase arengu töötuba (PDW), mille teemaks oli „21. sajandi IKT oskused õppekava rakendamisel ja uus lähenemine õppetööle“. Osalejaid oli üle saja 30 Euroopa riigist. Eestist osalesid nimetatud koolitusel kaks õpetajat – Põlva Keskkooli saksa keele õpetaja Aimi Jõesalu ja Kauksi Põhikooli saksa keele õpetaja Irina Ševtšenko. Üritus toimus imeilusas kohas Atlantica Miramare Beach Hotellis. Muide, „miramare“ tähendab „vaade merele“.
Seminari eesmärk oli pakkuda koolituse võimalust eTwinningu Euroopa saadikutele / mentoritele järgmistel teemadel:
„eTwinning klassis ja väljaspool klassi"
„Internetiturvalisus"
„IKT vahendid ja TwinSpace"
„eTwinning mentorite online kursus"
Esimese päeva õhtul toimus ainult registreerumine, programmiga tutvumine ja pidulik õhtusöök lühikese eeskavaga. Registreerumisel oli kogu seltskond jagatud nelja töötuppa.
Teine koolituspäev koosnes nii ettekannetest kui ka töötubadest. Teisel päeval toimus koolituse pidulik avamine. Tervitussõnadega esinesid dr. Androula Papanastasiou Küprose Elukestva õppe programmi juhataja, Küprose haridus- ja kultuuriministeeriumi esindaja ning Anne Gilleran.
Peaettekandega „21. sajandi IKT oskused õppekava rakendamisel ja uus lähenemine õppetööle“ esines Charoula Angeli-Valanides, tehnoloogia professor Küprose Ülikoolist.
Oma ettekandes rääkis ta projektipõhisest õppest, mis on ideaalne pedagoogilise metoodika rakendamise õppetegevus ja mis on õppekava ja õpilase-keskne. See on mõtestatud õppetegevus, kus õpilased tehes koostööd lahendavad keerulisi, reaalse maailma probleeme.
Uus lähenemine vajab uut tehnoloogiat. Ta tutvustas kolme e-keskkonda:
Edmodo (http://www.edmodo.com),
ThinkQuest (http://www.thinkquest.org/en/projects/index.html)
Project Foundary (http://www.projectfoundry.org/)
Töötoas „eTwinning mentorite online kursus" tegi Sofia Aslanidou kokkuvõtte septembris-oktoobris toimunud online õppimisüritusest eTwinning mentoritele „Learning Course for European eTwinning Ambassadors Level I“. Kõigepealt oli meil ümarlaua arutelu, kus pidime ennast tutvustama ja rääkima oma tegevustest mentorina.
Mentorite tegevused erinevates riikides olid:
- koolitused mentorilt mentorile
- online ja offline koolitused õpetajatele ja koolijuhtidele
- parimate kogemuste ja projektide tutvustamine / näitused
- eTwinningu edendamine oma koolis
- õpetajate juhendamine projektitöös.
Läbi selle kursuse olid paljud osavõtjad omavahel juba tuttavad.
Töötoas „eTwinning klassis ja väljaspool klassi“ käsitles Anne Gilleran kolme aspekti:
1. eTwinningu tulevik... teie hääl?
2. eTwinning klassiruumis - mida ja kuidas arvestada?
3. Euroopa mentorite võrgustiku tulevik – kuidas edasi?
Iga küsimuse järel toimus huvitav arutelu.
Esitlused on sellel lingil: http://etwinningambassadorspdw.webnode.com/general-information-/keynote-speaker/
Pärast taas rikkalikku lõunasööki jätkus seminar kolmanda töötoaga, mille teemaks oli „ICT Tools and Twinspace“ / http://sites.google.com/site/cypruspdw/presentation
Kuna selles töötoas omandatu on nii üksikasjalikult etwinningu ja twinspace-ga seotud, siis seda pole siin mõtet kommenteerida. Iga huviline saab esitluses näpuga järge ajades ise uurida ja katsetada! Tvinnijate jaoks oli see kõige asjalikum töötuba, kuna andis rida vajalikke samme, mida saab projektitöös kasutada.
Õhtul ootas meid tunnine jalutuskäik Limassoli vanalinnas ja õhtusöök ühes vanalinna restoranis koos rahvuslike toitude, muusika ja tantsuga.
Pühapäeva hommikupoolikul toimus viimane töötuba, mille sisuks internetiturvalisuse propageerimine „Promoting Internet Safety“ Karl Hopwoodi esituses. Kindlasti leiate ka selle teema kohta palju huvitavat ja uudset, mida saate kasutada oma veebipõhises õpetamises või projektitöös, PDW-i koduleheküljel: http://etwinningambassadorspdw.webnode.com/general-information-/presentations/ . Tundkem huvi ja osalegem järjekordsel internetiturvalisuse päeval 7.02.2012 (http://www.saferinternetday.org/web/guest;jsessionid=C145FDB30F5783E3AFD28C227695D0F3 )!
Pärast viimast kohvipausi tehti plenaaristungil kokkuvõte kõikides töötubades toimunust, ühispilt ja pärast lõunasööki suunduti bussidega 3-tunnisele ekskursioonile, et tutvuda Küprose iidsete ja ainulaadsete vaatamisväärsustega nagu kunagised linnriigid Armatus ja Kouron koos oma klassikalise antiikteatriga, Apolloni tempel ning Kolossi loss, mis teatud perioodidel on olnud maa valitsejate residentsiks.
Küprosel on rannaliiv tumehall ja eriliste raviomadustega, päike paistab peaaegu kogu aasta jooksul, eksporditakse sidruneid, greipe ja oliive.
Limassoli (Lemesos), saare suuruselt teist linna, peetakse ka üheks Küprose lõbusamaks linnaks. See on festivalide ja ööelu linn. Kevadel on karneval, suurejooneline paraad, maskeraadid, tantsud, säravad kostüümid ja rõõmsalt muretu atmosfäär. Suvel on draamakunstifestival, mis kogub kokku teatritruppe kogu maailmast ja see toimub kindlasti vanades, ajaloolistes hoonetes, muuhulgas ka Kourioni antiikteatri laval. Sügisel on Limassol 10 päeva jooksul Küprose viinamarjakasvatuse ja veini tootmise tunnustatud keskus, toimub maailmakuulus Dionysose festival, kus Küprose parimad veinid ojadena voolavad.
Meie rahvusvaheline töötuba oli väga sisutihe ja informatiivne – on vaja veel paljut tagantjärele lugeda, uurida nii nagu ka Küprose aukartust äratavat ajalugugi ! Lisaks sellele oli võimalus osa saada väga paljude Euroopa kolleegide kogemustest, mis edaspidiseks tööks vajalik.
Oleme tänulikud meie etwinningu rahvuslikule toele, kelle ettepanekul sai teoks meie osalemine rahvusvahelises töötoas.
Soovitame kõigile etwinningut!
neljapäev, november 10, 2011
Eesti-Soome-Läti kontaktseminar Tallinnas
Kontaktseminar on suunatud võõrkeeleõpetajatele (õpilased vanuses 12-19) ja keskendub teemale, kuidas siduda võõrekeeleõpetust ja rahvusvahelist veebipõhist projektitööd.
Kontaktseminaril osaleb nii Eestist, Lätist kui ka Soomest kümme õpetajat.
Kontaktseminari töökeel on inglise keel, kuid osalema on oodatud kõikide võõrkeelte õpetajad.
Kontaktseminari programmi kohta leiate täpsemat teavet ürituse ajaveebist http://contactseminartallinn2011.blogspot.com/
Kontaktseminaril osalemiseks palume täita sooviavaldus hiljemalt 21. novembriks 2011. http://www.eformular.com/eloalle/eestisoome.html
Kõigile sooviavalduse täitnud õpetajatele antakse tagasisidet 23. novembriks 2011.
Õpetajatele on kontaktseminaril osalemine tasuta, kulud kannab Tiigrihüppe Sihtasutus. Majutus vajavatele õpetajatele majutus Tallinnas Radisson Blu hotellis.
Lisainfo
Elo Allemann
elo@tiigrihype.ee
Tiigrihüppe Sihtasutus
eTwinningu töötuba IKT sügiskonverentsil „Kooli uus õppetava“
Rahvusvaheliste projektide töötoas tutvustasid oma projektitöö kogemusi Merike Sikk Kadrina Keskkoolist ning Valdur Parašin ja Henrik Salum Gustav Adofi Gümnaasiumist.
Kõne all olid nii Comeniuse koostööprojektid kui veebipõhised eTwinning projektid.
Henrik Salum ja Valdur Parašin Comeniuse ja eTwinningu projekte võrdlemas |
eTwinning Tiigrihüppe ideelaadal
Sõpruskoolide programmi tutvustasid oma ettekannetes Meeri Sild ja Anne Tumanski.
Meeri tõi oma ettekandes välja, kuidas eTwinning projektõpe toetab riiklikus õppekavas toodud pädevuste arendamist, Anneli Tumanski tõi näiteid Väätsa koolis läbi viidud õpiprojektidest.
Avatud oli ka eTwinningu infolaud, kus huvilised said lähemat teavet, kuidas programmiga liituda ja kuidas õpiprojektidega algust teha. Infolauas vastasid huviliste küsimustele Anneli Tumanski, Krista Savitsch, Mari Tõnisson ja Meeri Sild.
Meeri Sild ja Anneli Tumanski eTwinningu portaali tutvustamas. |
Loe ka Madli Leikopi artiklit Koolielust.