neljapäev, juuli 14, 2011

eTwinningu koolitusseminar Vilniuses


10-12.06.2011 toimus Vilniuses rahvusvaheline koolitus „Web 2.0 technologies in Education“. Koolitusel osalesid Euroopa 21 riiigi õpetajad- aktiivsed etwinnerid. Kokku oli üritusel 108 inimest. Kõige rohkem oli osavõtjaid Leedust (ürituse organisaatorid).

Eestist osales rahvusvahelisel koolitusel kaks õpetajat: Kersti Varik Paide Gümnaasiumist ja Maie Jesjutina Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Üritus toimus kaasaegses hotellis „Radisson blue Hotel Lietuva“. Töökeel oli inglise keel. See oli suurepärane võimalus kohtuda teiste etwinneritega ja saada teadmisi uutest tehnoloogiatest.
Väga liigutav oli ürituse avamine, kus esinesid Vilniuse koolide noored rahvatantsijad ja õpilaste ansambel esitas etwinningu laulu.

Teisel päeval toimus koolitus töötubades. Eesti õpetajad osalesid kahes töötoas („Web 2.0 tools:tags, ratings and comments for educational use of learning resources“ ja „Collaboration environment for learning resources and tools (LeMill).

Belgia koolitajad Elena Sculman ja Silvia Panzavolta tutvustasid erinevaid virtuaalseid keskkondi. Päeva teises pooles toimus linnaekskursioon ja väljasõit Trakaisse ning pidulik õhtusöök, mille lõpul erinevate riikide esindajad lennutasid taevasse twinningu sümboolikaga hiina laternad.

Koolitus andis uusi teadmisi ja kogemusi ning kontakte e-Twinningu projektide jätkamiseks.

Suur tänu Elole, kes andis meile sellise võimaluse osalemiseks!
Maie Jesjutina

Kommentaare ei ole: