teisipäev, mai 19, 2015

eTwinningu projektivõistlus 2014.-2015. õ-a

15. mail 2015  anti Tallinnas Roseni tornis pidulikult üle auhinnad eTwinningu 2014.-15. õppeaasta projektivõistluse parimatele töödele. Kokku esitati võistlusele 28 projekti, osalejate seas oli õpetajaid lasteaedadest, üldharidus- ja kutsekoolidest.
Projekte hinnati pedagoogilise uuenduslikkuse, õppekava lõimimise põhjal, samuti hinnati suhtlemist ja infovahetust partnerkooliga, koostööd partnerikoolide vahel, aga ka näiteks tehnoloogia kasutamist ning projekti tulemusi ja mõju.

Esikoha vääriliseks nimetati Väätsa Põhikooli õpetaja Anneli Tumanski projekt „Education for Energy in Europe“, mis käsitleb taastuvenergiat. Lisaks Eesti koolile osalesid projektis ka Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Kreeka koolid.

Teise koha saavutas projekt „Valentine’s Day Cake“, mille juhendajateks on Maie Jesjutina, Ruth Leping Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ning Eve Tapp Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolist.

Kolmanda koha sai Tatjana Guzh Lasnamäe Põhikoolist projektiga „Bookmarks Craft“.
Lisaks esikolmikule tõsteti esile veel seitse tööd.

Parimaks alushariduse projektiks nimetati „Letter Trip“, mille autoriks on Ene Kruzman Kohtla-Järve Lasteaiast Tareke.

Parim loodusteaduse projekt on „Water Chemistry“, mille juhendajaks on Anneli Lukason Tartu Karlova Koolist.

Parim kultuure tutvustav projekt on "CC (Culture and Civilization) Realy Race", mille juhendajateks on Audentese Erakooli õpetajad Maris Niine ja Kertu Laanesoo.

Parim programmeerimisprojekt on „Culture through programming – CuThPro“, juhendajaks Tiiu Leibur Pärnu Mai Koolist ning  lisaks lõi projektis kaasa ka Laine Aluoja Türi Põhikoolist.

Parim matemaatikaprojekt on „MAVEN - MAth Via ENglish“, autoriteks Tatjana Amerhanova ja Tatjana Tambovtseva Järve Vene Gümnaasiumist.

Ära märgiti ka parim koolirõõmu ja kõige omanäolisem projekt.
Parimaks koolirõõmu projektiks kuulutati „Europe on a string“, mille tegid Mammaste Lasteaed-Algkooli õpetajad Merlin Kirbits, Kristi Mäeots ja Taavi Ohakas.

Kõige omanäolisema projekti tiitli sai „Christmas Truce“, milles koos oma õpilastega osales  Marika Viks Põltsamaa Ühisgümnaasiumist.

eTwinningu projektivõistluse žüriisse kuulusid Meeri Sild, Mari Tõnisson, Ingrid Maadvere, Varje Tipp, Laine Aluoja ja Merike Sikk.

Palju õnne kõikidele võitjatele!Kommentaare ei ole: