teisipäev, märts 24, 2015

eTwinning kutsub õpetajaid osalema multiprojektis „Tervisepäev meie koolis“

eTwinning programm saab sellel aastal 10aastaseks ning sellega seoses on plaanis läbi viia mõned Eesti-sisesed multiprojektid, et lihtsate projektide kaudu kutsuda Eesti õpetajaid ja õpilasi koostööle ning (taas)avastama veebipõhise projektitöö võlusid. Oodatud on nii algajad kui ka kogenud tvinnijad.

Esimene multiprojekt kannab pealkirja “Tervisepäev meie koolis” ning on seotud 7. aprillil toimuva tervisepäevaga. Paljud koolid tähistavad seda päeva ning huvitav oleks jagada oma tegemisi ka teistega. Projekti käigus loovad osalejad fotokollaaži tervisepäevast ning postitavad selle Fotkisse. Iga klassi kohta tohib postitada ainult ühe kollaaži, mis on selle klassi meelest kõige parem.

Enne tervisepäeva saab õpilastega rääkida erinevatest tegevustest, mida tervisepäeval teha ning sellest, kuidas luua fotodest kollaaže. Kindlasti on õpilastel ka erinevaid nutiseadmete rakendusi, mis sobivad pildistamiseks, fototöötluseks ja kollaažide tegemiseks ja kuigi teistele näitamiseks valib klass välja ainult ühe kollaaži, siis tasub ikkagi kõiki õpilasi looma julgustada. Kasutada tohib ainult enda pildistatud fotosid või joonistatud pilte ning Fotkis on kollaažid parooli all. Ei tohi unustada, et kollaažide autoritelt ja fotol olevatelt inimestelt tuleb enne veebis avaldamist luba küsida. Kui kollaažid loodud ja veebis üleval, saab neid vaadata ning soovi korral kommenteerida. Kuna osalema on oodatud kõik kooliastmed ning õppeained, siis tervisepäevajärgsed analüüsivad ning uurivad tegevused võivad olla väga erinevad. Algklassiõpetajad võivad kasutada kollaaže jutustamisoskuse arendamiseks, matemaatikud saavad kasutada neid näiteks Geogebra alusjoonisteks, võõrkeeleõpetajad võivad tõlkida tegevusi jne.

Mida teha, et osaleda projektis? Logige sisse eTwinningu portaali http://www.etwinning.net/ ning lisada endale sõbraks projekti algatajad Ingrid Maadvere või Mari Tõnisson. Kirjutage meile, et olete projektis osalemisest huvitatud ning meie lisame teid projekti. Kõik huvilised on oodatud!

http://picasion.com/

Kommentaare ei ole: