teisipäev, oktoober 14, 2014

eTwinning Eesti koolide vaheliseks projektitööks

Alates sellest sügisest on õpetajatel võimalus kasutada eTwinningu portaali (www.etwinning.net)  ka Eesti koolide vaheliseks projektitööks. 

Kui varem oli eTwinning mõeldud vaid rahvusvaheliseks koostööks, siis sellel sügisel käivitus pilootprojekt, mis lubab kasutada eTwinningu võimalusi ka riigisiseseks koostööks.
Õpetajad saavad kasutada riigisisesteks projektideks kõiki protaali võimalusi - otsida partnereid, vahetada projektiideid ning pärast projekti sõlmimist kasutada projektitööks ühist mestimisruumi Twinspace. 

See annab hea võimaluse Eesti õpetajatele edendada omavahelist koostööd ja osaleda õpilastega veebipõhistes õpiprojektides. eTwinning projekt võib olla kahe kooli koostöö, kuid soovi korral saab projektis osaleda ka rohkem koole. Nagu ka rahvusvaheliste projektide puhul määravad ka riigisisese projekti sisu, osalejad ja kestvuse projektitöö algatanud õpetajad.  Ainuke kitsendus on, et kahe Eestis õpetaja algatatud projektile ei saa taotleda Euroopa kvaliteedimärki ning projekt ei saa kandideerida eTwinningu Euroopa auhindadele.


Sel õppeaastal (2014/2015) osalevad pilootprojektis järgmiste riikide koolid: Austria, Belgia, Bulgaaria, Horvaatia, Küpros, Tšehhi Vabariik, Taani, Eesti, Soome, Endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Island, Irimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Luxembourg, Malta, Holland, Norra, Poola, Portugal, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi, Türgi ja Ühendkuningriik.

Kommentaare ei ole: