esmaspäev, aprill 02, 2012

Valminud on eTwinningu kokaraamatSõpruskoolid Euroopas /eTwinning programmil on hea meel esitleda esimest kokaraamatut “eTwinningu kokaraamat: 50 retsepti Euroopa koolide koostööks ja tööalaseks arenguks“.

Sellest kokaraamatust ei leia retsepte värskete salatite või hõrkude kookide tegemiseks. Küll aga on kogutud kokku eTwinningus edu toonud retspetid. Need juhatavad õpetajaid mitmesuguste võimalusteni, mida eTwinning pakub omavaheliseks suhtlemiseks, projektitööks ning täiendkoolituseks.

Isutekitamiseks mõned näited kokaraamatu menüüst:

Suupisted -  Õpetajate Toad
Õpetajate Tube on lihtne luua, lihtne hallata ja nendega on lihtne liituda. Need kujutavad endast virtuaalseid keskkondi eTwinningu Töölaual, kus õpetajad saavad teatud perioodil vähese vaevaga
mingil üldisemal või kindlal teemal oma arvamusi ja kogemusi jagada. Õpetajate Toad võimaldavad ühiste huvidega kolleegidel foorumis ja/või jututoas vestelda.

Eelroad - eTwinningu Grupid
eTwinningu Grupid alustasid 2009. a eesmärgiga pakkuda õpetajatele keskkonda, kus nad saaksid pikema aja vältel oma ideid ja kogemusi jagada. Grupid loodi privaatseteks keskkondadeks,
kus eTwinneritel on võimalik üheskoos mõnel kindlal teemal arutleda või tööd teha.

Pearoog - eTwinningu projektid
eTwinningu projektid moodustavad eTwinningu põhiosa. Ühise aktiivse töö kaudu tutvuvad õpilased teiste noortega vähemalt ühest Euroopa riigist, õpivad koos ning naudivad omavaheliste sarnasuste
ja erinevuste avastamist. Alates partneri (või mitme partneri) leidmise seiklusest eTwinningu Töölaual kuni õpilaste ühise töötamiseni Mestimisruumis on eTwinningu projektid kõigi jaoks positiivsed ja tulemuslikud ettevõtmised.

Magustoit - Õppimisüritused
Õppimisüritused on lühikesed intensiivsed onuline-üritused, kus keskendutakse erinevatele teemadele. Neid juhivad eksperdid ja neis toimub Euroopa õpetajate aktiivne töö ja arutelu. Õppimisüritused pakuvad õpetajatele sissejuhatust teemasse ja põhjalikke õpimooduleid, et anda ideid ja abi oma oskuste arendamiseks. Iga Õppimisüritus koosneb tavaliselt 4-5 päevast aktiivsest tööst ja diskussioonist, millele järgneb 4-5 päeva analüüsi ja individuaalset tööd.

Tutvu kokaraamatuga ja lae see alla siin http://www.etwinning.net/et/pub/news/news/new_publication_etwinning_coo.htm

Kommentaare ei ole: