esmaspäev, jaanuar 10, 2011

Koolitus Nottinghamis ja aasta eTwinning mentorina

Kirsta Savitsch Tabasalu Ühisgümnaasiumist võttis toreda kirjutisega kokku 2010. aasta mentoriaasta, mida blogi kaudu kõikide lugejatega jagame.
2010. aasta on olnud täis põnevaid ettevõtmisi ja tegevusi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning lipu all. Mul on väga hea meel, et Elo mulle ettepaneku tegi mentoriks hakata. Usun, et olen väärikalt ja igati eesmärgistatult tegutsenud ja endast parima andnud.

Veebruaris osalesin koos paljude teiste Euroopa riikidest pärit õpetajatega Sevillas eTwinningu 5. aastapäevale pühendatud konverentsil. Konverentsil sai lisaks uutele kontaktidele ja algatatud projektidele juurde teadmisi veebipõhiste töövahendite osas. Muljeterohked ja meeldejäävad päevad andsid juurde uut motivatsiooni ja tahtmist eTwinningu maastikul tegutsemiseks. Sevillas saadud kontaktid aitasid mul olla ka edukas terve aasta jooksul erinevates projektides. Koos Prantsusmaa õpetaja Isabel Baumanniga jõudsin ma oma projektiga "Jutusta mulle lugu" vabariigis 3. parima projekti hulka ja meie projektile omistati Euroopa kvaliteedimärk ja me kandideerisime Euroopa eTwinningu auhinnale 2011.a. Antud tunnustus on oluline nii meie koolile kui ka õpilastele ja projekti juhtinud õpetajatele. Meie püüdlusi märgati ja pärjati kõrgeima tunnustusega, mida meie kool varem saavutanud ei ole.

Aasta jooksul tegin mitmeid ettekandeid ja koolitusi, et ikka enam teistele õpetajatele tutvustada eTwinningu poolt pakutud võimalusi. Meeldejääv oli ka Tiigrihüppe AS poolt korraldatud ideelaat, mille raames oli mul võimalus olla eTwinningu boksis. Õpilastega koostöös jäi kahtlemata kõige enam meelde 5.mai, mil tähistasime oma koolis suurejooneliselt eTwinningu 5.a astapäeva. Õhupallid, tort ja laulmine olid sellele päevane täiesti kohased nagu tavaliselt sünnipäevadel ikka.

Oktoobris sain esindada meie väikest Eestimaad Nottinghamis professionaalse arengu töötoas. Inglismaale oli kokku tulnud 100 eTwinningu sõpra tervest Euroopast. 25 õpetajat olid Inglismaalt ja ülejäänud jagunesid erinevate Euroopa riikide vahel päris võrdselt. Keskenduti nii uuele eTwinningu portaalile kui ka uuele Twinspacele (mestimisruumile). Samuti räägiti palju toredatest eTwinningu projektidest ja huvitavamatest Comeniuse projektidest. Selliste koolituste eesmärk on tavaliselt veel ikka ka see, et saadakse uusi kontakte ja algatatakse uusi ja põnevaid projekte. Ma usun, et iga kohalolnu sai koolitusest maksimumi ja nautis kõike seda, mis korraldajad meile pakkusid. Unustamatu oli ekskursioon Nottinghami lossi, kus väikese lavastuse käigus õnnestus mul olla Nottinghami kuninganna. Eriti palju ei tule elus hetki ette, kui võimaldatakse olla kuninganna. Kolm minutit puhast õnne, armastust ja muinasjuttu - mida veel elult tahta? See hetk oli üürike, aga kogu meie elu on vahel üürike. Vaid viivuks! Oh, kaunis hetk, nüüd viibi veel.Kallis ja pikk lennureis ei möödunud küll tõrgeteta, aga ma tunnistan, et sain hakkama ja jäin reisiga igati rahule.

Unustamatu kogemuse andis mulle Bonnis 2009.a. algatatud eTwinningu projekt "Ruhripiirkond tervitab Tallinna- kahe Europpa kultuuripealinna avastusretk", mille tegevus toimub aastal 2010 ja mille raames jõudsime koos Saksamaa kooliga õpilasvahetuseni ja meie kokkusaamised oli nii Tabasalus kui ka Duisburgis. Muljetavaldav oli hetk, kui me Duisburgi raekojas võtsime vastu kultuuripealinna bänneri, mille andis meile üle Duisburgi linnapea. Õpilaste jaoks oli kõige olulisem keelepraktika ja vahetu kokkupuude Euroopa Kultuuripealinnadega 2010 ja 2011. Projekti raames valmisid mitmed esitlused, slaidishowd ja tekstiloome, mis on üles laetud eTwinningu portaali mestimisruumi. Väga oluline oli see, et läbi õpilasvahetuse suudavad meie õpilased rohkem hinnata ja väärtustada seda, milles ise elame, õpime ja iga päev tegutseme. Meil tasub olla uhke oma hariduse ja koolisüsteemi üle. Tasub rõõmu tunda sisukatest tundidest, garderoobist ja puhtusest koolis. Samuti tänuväärsest soojast toidust, mida pakutakse meile euroremonditud sööklas.


Aasta võttis kokku Krista Savitsch, TÜG saksa keele õpetaja ja IT-tugiisik

Kommentaare ei ole: