Laupäev, märts 13, 2010

ETwinningu konverents koolijuhtidele

11.-13.märtsil toimus Göteburgis eTwinningu konverents õppealajuhatajatele ja koolijuhtidele.
Kohal oli koolijuhte kõikjalt Euroopast. Eestist osalesid Reelika Lippur, Ene Saar ja Kristi Rahn.
Algas üritus konverentsieelsete töötubadega, kus tutvuti lähemalt programmidega X-Mind ja Photo Story. Seejärel toimus avamine. Esimene esineja oli Simon Botten, kes arutles teemal, kas laptop peaks olema klassis igal õpilasel. Seejärel rääkis Niclas Langö PIMist: õpetajate IT alasest harimisest Rootsis. Mõlemad sõnavõtud olid huvitavad ja mõtlemapanevad.
Teisel päeval alustas sõnavõtuga Anne Gilleran, kes rääkis eTwinningu kasutamisvõimalustest. Praktitlisi näiteid tutvustasid õpetajad Inglismaalt ja Itaaliast. Seejärel toimusid rühmaarutelud teemal: kuidas saavad koolijuhid eTwinningu portaalis oma grupiga koostööd teha. Tehti ka konkreetseid plaane ühistegevusteks tulevikus. Oli tulevikku silmas pidades väga produktiivne päev.
Viimasel päeval räägiti Elu kestvast õppest, erinevatest projektidest, mida koolijuhid peaksid teadma ja milledest oma õpetajaid osa võtma julgustama.
Konverentsi lõppedes oli võimalus osaleda Göteburgi tutvustaval linnatuuril. Linn oli ilus ja kevadine ning nägime palju ajalooliselt põnevaid kohti.
Kokkuvõtteks võib öelda, et tegemist oli väga toreda ja arendava konverentsiga. Saime palju uusi kontakte ja häid mõtteid ning kindla soovi mitmete Euroopa riikide koolidega kontakte arendada.

Toredaid koostööprojekte!
Kristi

Kommentaare ei ole: