esmaspäev, detsember 07, 2009

Loodusainete õpetajad Soomes Järvenpääl

4.-6. detsembril 2009 toimus Soomes Järvenpääl Soome-Eesti kontaktseminar loodusainete õpetajatele.
Kontaktseminaril osales 11 õpetajat Eestist ja kaheksa õpetajat Soomest.

Kontaktseminari avas eTwinningu Soome koordinaator Yrjö Hyötyniemi eTwinningu programmi tutvustusega.

Tartu Tamme Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja ja Tiigrihüppe Sihtasutuse koolitaja Urmas Tokko tutvustas mobiilse tehnoloogia ja Google Earthi võimalusi projektitööks.

Seejärel oli aeg üksteisega lähemalt tutvuda. Kiiresti leiti kontakt ning juba kontaktseminari esimesel päeval koorusid esimesed ideed projektideks.

Seminari teise päeva hommikul täpsustati eelmisel päeval alustatut ning jätkati projektiideede edasiarendusega.

Minna Lakkanen Helisingi Ülikoolist rääkis veebitehnoloogia kasutamisest hariduses ja koostöövõimalustest veebist ning kuidas eTwinning seda kõike toetab.

Põneva ettekandega esines Christian Lupander, kes püüdis kuulajaid mõtlema panna meid ümbritsevale digitaalsele maailmale ning muutustele, mida web 1.0, web 2.0 ja web 3.0 meie ellu toovad. Kui web 1.0 maailmas olime vaid meile pakutud info tarbijad, siis web 2.0 maailmas võib iga internetikasutaja olla info looja ja edastaja. Web 3.o aga esitab internetikasutajatele hoopis uued väljakutsed, kasutaja kohta kogutakse teavet, õpitakse teda tundma ning pakutakse just talle mõeldud infot.
Christian Lupanderi sõnul peab iga inimene hoolega mõtlema, mis on veeb ja mida saab seal avaldada ning mis võivad olla selle tagajärjed. Sama hoolikas peab olema ka veebis oleva info tarbimisel. Näiteks soovitas ta lugeda Wikipeediast ühte artiklit oma emakeeles, siis samal teemal artikleid paaris-kolmes võõrkeeles ning lõpetuseks vaadata veel kommentaare ning seejärel analüüsida, kuidas info varieerub...

eTwinningu programmis 2005. aastast aktiivselt osalenud kohalik eTwinning-saadik Sari Auramo tõi väga põnevaid näiteid oma aastate jooksul läbiviidud projektidest. Sari õpetab algkooli õpilasi, tema projektid olid väga lihtsad, ideed head, näiteks kirjutati koos projektipartneritega muinasjutte, vahetati pilte, tutvustati oma kooli. Kokku on Sari osalenud 14 projektis. Lähemalt saab nendega tutvuda eTwinningu portaalis Sari profiiliga tutvudes.

Suur osa kontaktseminarist kulus eTwinning projektide väljatöötamisele ja koostöö planeerimisele. Kokku vormistati seminari käigus neli projekti.

Õhtul sõitsime Järvenpää külje all olevasse Villa Kokkoneni, Soome kuulsa helilooja Joonas Kokkoneni elukohta, mille oli just tema jaoks loonud Soome kuulsaim arhitekt Alvar Aalto.
Meid võtsid vastu Elina ja Antti, kes näitasid, kuidas just selles majas on seotud muusika ja arhitektuur. Õhtu kulges väga erilises õhkkonnas, kus segunes kaunis muusika, peensusteni läbimõeldud disain, hõrgutav toit ja suurepärane vein...

Pildid Soomes toimunud kontaktseminarist leiab siit

Kommentaare ei ole: