kolmapäev, november 11, 2009

Keeleõpetajate koolitus Bonnis

05.-08. novembril 2009 osalesid kolm saksa keele õpetajat Salme Allik (Kitzbergi nim. Gümnaasium), Piret Kelgo (Paide Ühisgümnaasium) ja Krista Savitsch (Tabasalu Ühisgümnaasium) Saksamaal Bonnis rahvusvahelisel koolitusel eTwinning Professional Development Workshop. eTwinning on osa Comeniuse programmist, mille raames edendatakse elukestvat õpet Euroopa Liidus. Bonn on teatavasti Saksamaa Liitvabariigi endine pealinn ja väärikas koht sellise koolituse läbiviimiskohaks.
Koolitus, millel osales 126 võõrkeeleõpetajat erinevatest Euroopa riikidest, oli väga sisukas ja mitmekülgne. Meeldejäävad olid nii Donatella Nucci (Euroopa Koolivõrgu Amet Brüsselis) avakõne eTwinningu võrgustiku arengust kui ka James Chamberlaini loengud võõrkeelest kui kultuuridevahelisest suhtlusvahendist.
Eriti põhjalikult tutvustati eTwinningu uue mestimisruumi Twinspace võimalusi kommunikatiivseks keeleõppeks: videokonverentsid, podcasting, chat jt. töövahendid).
Koolituse raames oli võimalik vahetada kogemusi õnnestunud projektidest. Kahtlemata oli sell koolituse kõige suuremaks väärtuseks uute kontaktide sõlmimine, atraktiivsete projektiideede vahetamine ja edaspidiste edukate projektide loomine. Koolituse käigus sõlmitud kontaktide tulemusena registreeriti palju uusi ja huvitavaid projekte.
Karksi-Nuia lapsed saavad rikkamaks ühe huvitava projekti võrra kirjanduse valdkonnas, Tabasalu õpilased aga kultuurialase projekti „Ruhri piirkond tervitab Tallinna—kahe kultuuripealinna avastusretk“ võrra ning Paide noored õpivad tundma oma eakaaslasi Norras. Ka õpetajad saavad vahetada oma pedagoogilisi-, metoodilisi- ja ainedidaktilisi kogemusi algatatud projektide kaudu.
Lisaks tõhusale koolitusele oli võimalus põgusalt tutvuda Kölni ja Bonni vaatamisväärsustega.
Meie siirad tänusõnad kuuluvad eelkõige sihtasutusele Tiigrihüpe, kes võimaldas meil sellest koolitusest osa võtta. Me täname nii eTwinningu Saksamaa meeskonda kui ka rahvusvahelist eTwinningu tiimi sisuka ja ladusa koolituse korraldamise eest.
Taaskohtumisteni uutel eTwinningu koolitustel ja eTwinningu rahvusvahelisel konverentsil 2010.aasta veebruaris Sevillas Hispaanias!Pildil õpetajad, kes sõlmisid ühe pedagoogil-metoodilise projekti ja mis on varsti plaanis etwinningus registreerida. Vasakult Clara-Andrea Pelits Saksamaa, Elisabeth Blum-Oser Saksamaa, Dejan Kramžar Sloveeniast ja Krista Savitsch Eestist.

Salme Allik, Kitzbergi nim. Gümnaasium
Piret Kelgo, Paide Ühisgümnaasium
Krista Savitsch, Tabasalu Ühisgümnaasium

Kommentaare ei ole: