teisipäev, detsember 19, 2006

Vahekokkuvõte sõpruskoolide programmist ja auhinnatseremoonia

Reedel, 15. detsembril 2006 toimus Tallinnas Euroopa Komisjoni Eesti esinduse info- ja konverentsisaalis seminar "Rahvusvaheline koostöö Eesti koolis", kus eTwinning projektitööga seotud õpetajad jagasid koostööprojektide käigus saadud kogemusi. Seminarile järgnes auhinnatseremoonia, kus Tiigrihüppe SA autasustas Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning programmi parimaid internetipõhiseid partnerlusprojekte, milles osalevad Eesti õpetajad ja õpilased.

Seminaril osalejaid tervitas Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Toivo Klaar.

Järgnenud seminaril arutlesime, missuguseid häid kogemusi on osalemine eTwinning projektides andnud ja missuguseid raskusi on projeketitöös ette tulnud. Algul vahetati kogemusi rühmades, kokkuvõtted rühmatööst kanti ka ette.

Õpetajate sõnul aitavad rahvusvahelised koostööprojektid tekitada õpilastes huvi õppimise vastu, innustavad õppima võõrkeeli ning arendavad koostöö- ja suhtlemisoskust. Projektitöösse suhtuvad õpilased suure pühendumuse ja huviga. Sõpruskoolide programmiga liitunud õpetajad pidasid koolide koostööd oluliseks ka õpetajate omavahelise suhtlemise ning pedagoogilise kogemuse vahetamise seisukohast. Eesti õpilasi ja õpetajaid on partnerriigid kiitnud hea inglise keele ning arvutikasutamise oskuse eest. Harvad ei ole olnud juhused, kus Eesti õpetajad on pidanud kolleege välisriigist arvutikasutamisel juhendama.
Projektitöö käigus on Eesti koolide ja nende partnerkoolide koostööst sündinud ühised veebiajakirjad, veebipäevikud ja videofilmid, õpilased on vahetanud arvutijoonistusi, koostanud sõnaraamatuid jne. Omavaheliseks suhtlemiseks ja koostöö tegemiseks kasutavad Eesti õpilased mitmesuguseid võimalusi alates e-postist lõpetades videokonverentsiga.


Sihtasutuse korraldatud konkursile esitatud projektidest tunnustati kümmet parimat.

Esikoha pälvis Tartu Forseliuse Gümnaasiumi ja Forssan Yhteislyseo partnerlusprojekt “Naabrite kunst ja kirjandus 21. sajandil”. Õpetaja Helja Kirber.

Teist kohta jagasid kaks koostööprojekti, neist ühes osalevad Väätsa Põhikooli (õpetaja Anneli Tumanski) õpilased koos Itaalia lastega ja teises Pärnu Vanalinna Põhikooli (õpetaja Tuuli Koitjärv) õpilased ja nende partnerid Leedust. Ka kolmanda koha väärilisi koostööprojekt oli kaks - partnerlusprojekt Kiili Gümnaasiumi (õpetaja Külli Kaasik) ja Itaalia kooli vahel ning teine Lauka Põhikooli (õpetaja Siret Lahemaa), Kreeka ja Hispaania koolilaste partnerlusprojekt.

Kümne parima projekti hulka jõudisid veel eTwinning projektid, milles osalevad Pärnu Kuninga Tänava Põhikool (õpetaja Maarika Hoolma), Pärnu Koidula Gümnaasium (õpetajad Tiiu Leibur ja Tiiu Vendel), Lasnamäe Lasteaed-Algkooli (õpetaja Terje Zimmermann) ning Sõmeru Põhikool (õpetaja Tiina Erala) ning Pärnumaa Kutsehariduskeskus (õpetaja Sirje Tamm ja Varje Tipp).
Vaata lähemalt rahvuslikult lehelt.


Esikoha saavutanud projektis osalenud Forseliuse Gümnaasiumi õpilased said Tiigrihüppelt reisi Helsingisse Heureka keskusesse ning nende õpetaja Helja Kirber osaleb sõpruskoolide programmi rahvusvahelisel koolitusel.
Rahvusvahelisel koolitusel saavad osaleda ka õpetajad, kelle projektid saavutasid teise ja kolmanda koha. Teised õpetajad, kelle projekt jõudis kümne parima hulka, said auhindadeks digifotoaparaadid.

PALJU ÕNNE KÕIKIDELE VÕITJATELE!

Partnerlusprojektide konkurssi ja seminari "Rahvusvaheline koostöö Eesti koolis" toetas Euroopa Komisjoni Eesti Esindus. Euroopa Parlamendi Infobüroo kinkis kõikidele osalejatele ka Euroopa kaardi.

Kaardid andis üle Kadri Kull Euroopa Komisjoni Eesti esindusest.

Üritus lõppes ühise õhtusöögi ja koosviibimisega.

Tiigrihüppe SA tänab Euroopa Komisjoni Eesti esindust ja kõiki osalejaid aktiivse osavõtu eest.

4 kommentaari:

Varje ütles ...

Suured tänud!
Väga tore üritus oli. Tore oli taas kohtuda juba tuttavate projektitegijatega ja mõnusalt kogemusi vahetada. Suur tänu kõigile korraldajatele!

Siret ütles ...

Üritus oli vahva ja selline kogemuste vahetamine on igati kasulik ja ideid andev.
Kolmas koht tuli igati üllatusena ja heameele naeratus püsib siiani näol :) Ja sel aastal juba mitmendat korda taban end mõttelt, et Tiigrihüppe ja eTwinningu üritusel käib lahe ja aktiivne seltskond koos.
Aitäh korraldajatele!

helja ütles ...

Suur tänu toreda ürituse eest! Meie kooli õpilased olid väga vaimustatud tulemust kuuldes ja tegid kohe erinevaid ettepanekuid, mida projektiga seoses saaks veel teha. Ka Tartu Forseliuse Gümnaasiumi 12.b tänab ja tervitab!

Helja Kirber

Külli ütles ...

ei saa mitte vaki olla, sest Tiigrihüpe ja eTwinning on alati ainult meeldivaid elamusi pakkunud, olles juba 2000.aastast Tiigrihüppega koostööd teinud, on tekkinud palju häid sõpru alates sellest ajast ja kõik uued tutvused on ka väga positiivsed. suur tänu korraldajatele, kes te oskate enda ümber koondada nii palju häid, töökaid ja ka vabal ajal mõnusaid inimesi.Kaunist Jõuluaja jätku ja kohtumiseni talvekoolitusel.
Külli Kaasik