laupäev, september 22, 2012

Algavad eTwinningu Nädalad


 
Septembri keskpaigaks on õppetöö  Euroopa koolides saanud mõnusa hoo sisse. eTwinning  kutsub taas kõiki õpetajaid ja õpilasi rahvusvahelises projektitöös kaasa lööma.

Selleks, et projektide planeerimine ning partnerite leidmine hästi sujuks, on  eTwinning portaalis välja kuulutatud eTwinning Nädalad.  Selle aasta teemaks on „eTwinning õpiprojektid Euroopa koolide koostöö keskmes“.

eTwinningu nädalad kestavad 24. septembrist  kuni 10. oktoobrini 2012 ning selle aja jooksul toimub palju põnevat.
Kõigepealt, alates 24. septembrist  on saanud uue näo eTwinning mestimisruum. Kõik projektid, mis on saanud heakskiidu pärast seda kuupäeva, saavad tööd alustada juba uues keskkonnas.
Et oleks, kust projektitööks ideid ammutada, jagatakse  eTwinning Nädalate jooksul juhiseid, praktikanäiteid ning juba valmis projektikomplekte.

 Alates 24. septembrist 2012  saavad kõik õpetajad ise aktiivselt eTwinningu Nädalate tegevustest osa võtta. Olete oodatud osalema!
1. Selleks logige sisse eTwinning portaalis  oma töölauale ja kõpsake nupul „Projektid! Projektid! Projektid“.  

Teie ees avaneb eTwinningu Nädalate leht, kus saate 
  • otsida just selleks õppeaastaks sobivat projektiööpartnerit. Teil on võimalus postitada oma projektiidee või võtta ühendust õpetajaga, kelle mõtted haakuvad teie omadega ning teha algust uue projektiga
  • tutvuda uute projektikomplektidega ja vaadata videoid, kus antakse näpunäiteid projektitööks.
  •   tutvuda uue Twinspace ja eduka partneriotsingu  juhenditega.
Tähelepanu! Kõikide õpetajate vahel, kes on sõlminud projekti ajavahemikul  24. september -1. detsember 2012 loosib Tiigrihüppe Sihtasutus välja kaks osalemist  eTwinningu aastakonverentsil, mis toimub märtsis 2013 Portugalis.

Õppimisüritused eTwinning portaalis




Programm Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning kutsub ka sellel õppeaastal õpetajaid osalema rahvusvahelistel õppimisüritustel. Tegu on veebipõhiste koolitustega, kus suur rõhk praktilisel tegevusel ja üksteisega kogemuste jagamisel. Õppimisüritusi viivad läbi eksperdid Euroopa eri riikidest, kelle hulgast võib leida nii õpetajaid kui ka teadlasi jne
Õppimisürituste tarbeks on eTwinning portaalis loodud eraldi osa – Learning Lab. Õppimisüritusel osalemine on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Õppimisürituse läbinu saab tunnistuse  rahvusvahelisel koolitusel osalemise kohta. Registreerimine avatakse tavaliselt kaks nädalat enne õppimisürituse algust. Registreerimiseks tuleb sisse logida portaali www.etwinning.net ning oma töölaual täita osalemissoov.
Allpool väike ülevaade, missugustel õppimisüritustel selle õppeaasta esimesel poolel saab osaleda.
Õppimisürituste sarja avab Tiigrihüppe Sihtasutuse koolitaja ja Tallinna Lilleküla gümnaasiumi haridustehnoloog  Meeri Sild.
24. september – 5. oktoober 2012
eTwinningu integreerimine õppekavva
 
Ekspert: Meeri Sild
Keel: inglise keel

Osalemist projektides peetakse sageli õpetajate ja õpilaste jaoks lisatööks. Kuid kas te olete mõelnud, kuidas lõimida projekte kooli õppekavaga? Leiame koos lahendused, kuidas seda teha, missugused oleksid õppekava läbivad tegevused ja milliste vahenditega neid läbi viia.

5. – 19. oktoober 2012
Muusika loomine eTwinningus
Ekspert: Kurt Schlegel
Keel: inglise keel

Te vajate muusikat kas oma esitlusse või veebilehele, kuid te ei ole ise muusik. Te sooviksite, et Twinspace'i lisatud videol oleks ka heli, kuid te olete kuulnud, et see ei ole seadusega kooskõlas, kui kasutate lihtsalt oma arvutis olevat mp3 kollektsiooni. Sellel õppimisüritusel tutvustame teile, kuidas leida ja luua muusikat tasuta ja legaalselt.

1.- 13. oktoober 2012

Kunst, ajalugu ja filosoofia eTwinning projektides

Ekspert: Adam Stepinski
Keel: poola keel

Õppimisüritusel leitakse võimalusi, kuidas  siduda eTwinning projektidesse sellised õppeained nagu kunst, ajalugu ja filosoofia. Vaatame koos, kuidas  kavandada ja juhtida projekti, mis põhineb nendel kolmel õppeainel.

8. – 28. oktoober 2012

Ühendades punkte - ‘Uniendo los puntos’

Ekspert: Pedro Miguel Fernandez Moreno
Keel: hispaania keel

Õppimisüritusel tutvustatakse 2.0  multimeedia koostöövahendeid, mida saab klassiruumis kasutada.  Samuti analüüsitakse õpetamisvõimalusi nende kaasabil eTwinning projektides, mis põhineks mängudel, oleksid interaktiivsed ja kutsuksid koostööle.
5. – 22. november 2012
Tuleviku kool –kool 2020. aastal
Ekspert: Tiina Sarisalmi
Keel: inglise keel

Kuidas me õpime 2020. aastal? Missugune on see keskkond, kus me õpime? Missugune on õpetaja roll? Mis on võtmeoskused ja milline on 2020. aastal õppekava? Sellel õppimisüritusel arutleme neil teemadel, jagame ideid ning loome stsenaariumeid tulevikukooli jaoks.

12.- 23. november 2012

Xplore biotehnoloogia terviseuuringutes eTwinning projektide kaudu

Ekspert: Rosina Malagrida
Keel: inglise keel

Õppimisüritusel tutvustatakse uuenduslikke võtteid, kuidas kasutada biotehnoloogiat terviseuuringutes projekti Xplore Health näitel. Õppimisüritusel tutvustatakse mänge, videoid ja virtuaalseid eksperimente, mida õpetajad saavad kasutada eTwinningu projektides.  Samuti tutvustatakse mitmesuguseid tehnikaid, mida saab kasutata terviseuuringutes.

14. -18. november  eTwinning ja kutseõpetus
Ekspert: Gregor Berger
Keel:    inglise keel

Õppimisüritusel tutvustakse, kuidas eTwinning projekte  siduda kutseõppega, kasutades selleks Web 2.0 tööriistu. Samuti räägitakse lähemalt nii projektide planeerimisest kui ka sellest, kuidas koordineerida erinevate partnerite tööd.

26. november – 7. detsember 2012 Motiveeriv matemaatika
Ekspert: Siegfried Maillard
Keel: prantsuse keel

Õppimisüritusel võetakse vaatluse alla matemaatika klassiruumis ja väljaspool seda. Osalejad jagavad oma kogemusi ja lähenemisviise õpilaste motiveerimiseks matemaatika õppimisel. Uuritakse, kuidas tõsta esile matemaatikat näidete abil  meid ümbritsevast maailmast.

Täpne kuupäev selgitamisel: Using Multimedia in eTwinning
Ekspert: Karl Malbert
Keel: rootsi keel

Selle õppimisürituse eesmärk on anda õpetajate inspiratsiooni, kuidas oma õpilastega eTwinningu projektides ja muudes pedagoogilistes tegevustes multimeediat kasutada. Ürituse vältel õpivad igasse vanuseklassi kuuluvate õpilaste õpetajad, kuidas eTwinningu töös koomikseid, raadiot ja videoid kasutada

kolmapäev, september 12, 2012

Lubage esitleda - eTwinningu uus portaal


Täna avaldati portaali www.etwinning.net uus versioon.
eTwinningu portaal on saanud uue välimuse, lisaks on ka portaali muudetud kasutajasõbralikumaks.
 

Head õpetajad, andke selle postituse kommentaarides  teada, missugused on teie esmamuljed  uuenenud portaalist.