reede, august 25, 2006

Kirjutage ajaveebi oma eTwinning tegemistest

Eile saatis Varje Tipp kõigile suvekoolis osalenud õpetajatele kutse registreeruda eTwinning ajaveebi toimetajaks.

Koolituse tagasiside lehtedele olid paljud õpetajad kirjutanud, et pärast koolitust oleks väga vajalik omavahel jagada kogemusi, kuidas läheb partnerkooli leidmine ja partnerlusprojekti sõlmimine ning edaspidine koostöö.

Ajaveeb on suurepärane koht, kus seda teha saab.

Jagage teistega oma eTwinning ettevõtmisi, rõõme ja ka muresid.

kolmapäev, august 23, 2006

Suvekool lõpetati heade ideede jagamisega

Häid ideid tasub alati kolleegidega jagada. Suvekool lõpul esitlesid töörühmade esindajad projektide kavandeid.


Programm eTwinning annab hea võimaluse internetipõhiseks koostööks. Mida aga teha siis, kui tahate oma sõpruskoolile külla sõita või sõpruskooli esindajad endale külla kutsuda. Üks võimalus on Comeniuse programm. Triin Ärma Socratese büroost rääkis osalejatele Comeniuse programmi võimalustest.

Suvekooli lõpus rääkis Elo Allemann programmi eTwinning/Sõpruskoolid Euroopas 2006./2007. aastal toimuvatest sündmustest. Posted by Picasa

Seejärel andis Enel Mägi osalejatele üle tunnistused ning koolidele, kes juba eTwinning programmi raames loonud sõprussideme ja partnerlusprojekti, koostöö jätkamiseks töövahendeid ja meeneid.

Suvekoolis valmisid eTwinning projektide kavad

Suvekooli esimesel päeval lepiti kokku, et iga grupp - rohelised, kollased ja sinised - töötavad kahe päeva jooksul välja eTwinning projekti kava.

Teise päeva lõpuks oli olemas kolme toreda projekti kava

1. Merelinn Haapsalu
2. Esimese koolipäeva traditsioonid
3. Rohekas silmaring

Info projektide kohta koondati MagazineFactory abil loodud e-ajakirja.

Kollased projekti kava üle arutamas.


Posted by Picasa

Rohelised projekti kava üle arutamas


Sinised projektiideed vormistamas

teisipäev, august 22, 2006

Suvekooli teine päev algas tõsise tööga

Suvekooli teine päev algas tõsise õppetööga kuues töötoas. Jätkusid blogi, wiki, podcasti ja MagazineFactory koolitused.





Uue teemana lisandus animatsioon. Animatsiooni töötuba juhtisid Nukufilmi Lastestuudio koolitajad Ruth-Helene Melioranski ja Mait Laas.
Animatsiooni töötoas osalejad said proovida filmi tegemist, loomulikult tuli osalejatel kanda ka animaatori rolli.

Vaata animatsiooni töötoas valminud filme.

Töötuba 1 http://www.htk.tlu.ee/etwinning/etwinning-suvekool/haapsalu1.avi/file_view?portal_status_message=Your%20changes%20have%20been%20saved.

Töötuba 2 http://www.htk.tlu.ee/etwinning/etwinning-suvekool/haapsalu2.avi/file_view?portal_status_message=Your%20changes%20have%20been%20saved.

Õhtusöök restoranis Blue Holm

Suvekooli esimese päeva lõpetas pidulik õhtusöök restoranis Blue Holm.


eMappsi võistluse auhinnalistel kohtadele tulnud võistkondadele anti üle väikesed meened.




eMapps- mida kõike võib õues teha!

Õues võib ka õppida, rääkis Aimur Liiva Tiigrihüppest ja rivistas suvekoolilised kahte veergu. Seejärel üheksaks loe ja üheksa viieliikmelist võistkonda oligi moodustatud.


Seejärel jagati grupijuhtidele kollased GPS-seadmed. Selgituseks öeldi veel, otsige üles Haapsalus kuus punkti, lahendage ülesanded ning jõudke võimalikult kiiresti alguspunktist lõpp-punkti.

Siis algas kiire võidujooks Haapsalu ühest otsast teise, vaatamata vihmale ja hulgale keerulistele ülesannetele, ei olnud suvekoolis osalejatele raja läbimine ja ülesannete lahendamine mingi probleem.



esmaspäev, august 21, 2006

Suvekool on alanud

21. augusti hommikul kogunesid Haapsalusse programmist Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning huvitatud õpetajad.
Suvekooli avasõnad ütles Enel Mägi, seejärel andis lühiülevaate programmist Elo Allemann.

Pedagoogilisest aspektist rahvusvahelistes projektides rääkis Varje Tipp, Laine Aluoja tegi sissejuhatuse projektõppesse ja Meeri Sild rääkis partneri leidmisest www.etwinning.net kaudu.

Sellega oli teoreetiline osa läbi ja algas praktiline töö. Suvekoolis osalejad jagati kolme gruppi: rohelised - õpetajad, kes ei ole eTwinninguga varem kokku puutunud, kollased- õpetajad, kes on registreerunud ja teavad, mille programm seisneb ning sinised- vilunud tvinnijad.

Seejärel alustasid grupid tööd. Rohelised registreerisid, kollased meenutasid portaali sisenemist, sinised vahetasid mõtteid partnerlusprojektide üle. Pärast lõunat jätkus praktiline tegevus, Meeri õpetas blogi ja wiki loomist ning kasutamist õppetöös, Laine MagazineFactory kasutamist ning Varje projekti administreerimist keskses portaalis. Õhkkond on töine, suviselt palav ning täis arvutite surinat ja häid ideid.