reede, veebruar 12, 2010

eTwinningu aastakonverents 2010

05.-07.veebruaril 2010 toimus Sevillas eTwinningu VI aastakonverents. Ühtlasi täitus sel aastal 5 aastat eTwinningu tegevusest.

Konverentsist anti ka online ülekanne Elluminate keskkonnast http://elluminate.com/ Konverentsi kodulehekülg asub aadressil http://groups.etwinning.net/web/etwinning-conference-2010

Eesti delegatsiooni kuulusid Elo Allemann ja Kristi Kaspar-Semidor Tiigrihüppe Sihtasutusest, eksperdid Meeri Sild Lilleküla Gümnaasiumist, Laine Aluoja Türi Gümnaasiumist, Varje Tipp Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Ingrid Maadvere Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja õpetajad Katrin Rääk Türi Gümnaasiumist, Krista Savitsch Tabasalu Ühisgümnaasiumist, Anneli Tumanski Väätsa Põhikoolist ja Inga Korts-Laur Neeme Algkoolist (Loksa I Keskkoolist).

Konverentsi avasid Hispaania haridusminister Angel Gabilondo Pujol ja Euroopa Komisjoni hariduse ja kultuuri peadirektor Odile Quintin.

Plenaaristungi peaettekande tegi professor Stephen Heppel teemal „Muutused 21 sajandi hariduses: Vaatega tulevikku“. Heppelli sõnum oli, et õpetaja peab muutuma, kuna õpilased on muutunud. Kokkuvõtet ettekandest võib lugeda http://tiigrihypeharidustehnoloog.blogspot.com/2010/02/stephen-heppelli-ettekanne-sevillas.html.

Pärast prf. Heppelli peaettekannet algas eTwinningu auhinnatseremoonia, kus tunnustati aasta parimaid eTwinningu projekte. Auhinnad antakse välja kolmes vanusekategoorias (4-11. 12-15 ja 16-19) ja neljas erinevas teemakategoorias (hispaania keel, prantsuse keel, matemaatika ja loodusteadused ning digitaalmeedia loov kasutus). Kõige-pealt anti üle IV kategoorias eriauhinnad ja kolmes kategoorias erivanuses parimad projektid.

Kõige nooremas vanuseastmes (4.-11.aastased) võitis projekt

Colours of Life - common story written by children

•Ewa Kurzak, Przedszkole Publiczne nr 5 w Głogowie (PL)
•Miriam Schembri, St. Thomas More College, Fgura Primary A (MT)


Keskmises vanuseastmes (12.-15.aastased) võitis projekt

50 easy things you can do to save the Earth

•Florenci Sales Vilalta, IES Sòl-de-Riu (ES)
•Nelly Vicheva, Secondary School of Economics "Georgy S. Rakovsky" (BG)

•Remei Ibáñez Alcocer, IES Sòl-de-Riu (ES)

•Monica Koch, Albert-Einstein-Gymnasium Berlin (DE)

Vanemas astmes (16.-19.aastased) võitis projekt

LED - Learning and Teaching Furniture Design in Europe

•Gabriela Bodiková, Stredná odborná škola drevárska (SK)
•Rahel Böhlke, Marcel-Breuer-schule berlin (DE)


Pärast auhinnatseremooniat algas näitus, kus olid väljas erinevad boksid: algklasside boks, eTwinningu ekspertide boks, partneriotsingu boks, keelte- ja humanitaarainete boks, Comeniuse, Interneti turvalisuse, matemaatika- Science ja tehnoloogia, CSS ja eTwinningu abistajate boks.

Esimene õhtu lõppes kokteiliõhtuga konverentsi hotellis Silken Andalusia, kus vesteldi partneritega ning otsiti uusi kontakte.

Teine päev algas töötubadega. Igal osalejal oli võimalus valida kolm erinevat töötuba.

Alljärgnevalt väike ülevaade töötubades nähtust ja kuuldust.

Improvisatsiooni teatri töötuba oli väga loov, mida juhtis Marian van Vorstenbosch. Tal oli kaasa võetud hulgaliselt aksessuaare, et kohapeal näitemängu korraldada. Ta andis erinevad teemad ning töötoas osalejad pidid kätte antud teema järgi hakkama näitlema. Siis luges ta üks, kaks, kolm ja kõik pidid seisma jääma ja seejärel tuli jutustada, mida keegi teeb (nagu oleks pildil olnud). Ta ütles, et seda sobib kasutada keeleõppetunnis.
Töötuba "Õpetajate digitaalset kompetentsi toetavad sotsiaalsed õppimisvõrustikud" (Social learning networks supporting teachers' digital competences) viis läbi Riina Vuorikari. Alguses oli juttu sellest, mis on üldse õppimisvõrgustikud, kuidas eTwinning mõjutab õpetajaid ja mis on elukestva õppe võtmekompetentsid. Töötoa teine pool kulus praktilise tegevuse peale, kus iga osaline sai joonistada ja kirjeldada oma eTwinninguga seotud võrgustikku.

Väga praktiline oli "Elluminate'i kasutamine koostöös" (Using Elluminate for collaboration) töötuba. Arvuti taga sai praktiliselt läbi proovida Elluminate'i keskkonna. Keskkond võimaldab jagada materjale, vestelda, teha koostööd ning kogu seda protsessi ka salvestada.


Teisel õhtul toimus pidulik õhtusöök Alfonso XIII hotellis.

Kolmandal päeval oli näha, et konverentsi read hakkasid hõrenema, sest paljud delegatsioonid hakkasid juba lahkuma.

Viimasel päeval oli eriti pidulik, et toodi konverentsi lõpus juubeli tort lavale. Üllatuseks paluti lavale Laine ja Varje, keda paluti tordilt pidulikult küünlaid puhuma, sest nad olid esimesed, kes eTwinningu portaalis sõlmisid partnerlusprojektid ning tegevad algusest peale.
Kahtlemata üheks konverentsi üllatuseks oli eTwinningu ansambli esinemine, kes koosnes erinavate riikide liikmetest. Selle üllatuse võttis publik suure aplausiga vastu.
Pildid:

Lainelt http://picasaweb.google.com/aluojalaine/Sevilla2010?feat=directlink


Varjelt http://picasaweb.google.com/sagadi0/ETwinning2010Konverents#

Meerilt http://www.flickr.com/photos/26067361@N00/sets/72157623433995874/

Ingalt http://picasaweb.google.com/ingakortslaur/Sevilla?feat=directlink

Kristilt http://picasaweb.google.com/Tiigrihype/ETwinninguAastakonverentsSevillas#

Kommentaare ei ole: